CFTC Başkanı, Ethereum Vadeli İşlemlerinin Yakında Başlatılacağını Düşünüyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Yönetim Kurulu Başkanı Heath Tarbert, Ethereum vadeli işlemlerinin yakın zamanda başlatılacağının sinyalini verdi.

Kısa süre önce Bloomberg’e verdiği röportajda konuşan CFTC Başkanı, kripto paralardan bahsetti ve Ethereum vadeli işlemleri ile ilgili şunları söyledi:

“Dijital para sektöründe çok fazla yol katediyoruz. Son zamanlarda hem fiziki olarak hem de nakit olarak teslim edilen Bitcoin sözleşmeleri görmeye başladık. Benim tahminim yakında Ethereum bazlı vadeli işlemlerin de başlayacağı yönünde.”

Daha önce de konuyla ilgili konuşan Tarbert, geçtiğimiz ekim ayında önümüzdeki altı ay ila bir yıl arasında Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin hayata geçmesinin muhtemel olduğunu belirtmişti.

CFTC’nin böyle bir ürünü onaylamaya açık gibi görünüyor ama buna rağmen, şimdiye kadar hiçbir şirket Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmedi. Sadece, çok popüler olan vadeli işlem platformu Bakkt’ın başkanı Adam White, bundan kısa bir süre yaptığı bir açıklamada konuyla ilgili görüşlerini dile getirmişti. Adam White, açıklamasında Bakkt’ın Ethereum sözleşmeleriyle ilgili bir adım atabileceğinden söz etmişti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.