CFTC Başkanı, Ethereum Vadeli İşlemlerinin Yakında Başlatılacağını Düşünüyor

0
496

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Yönetim Kurulu Başkanı Heath Tarbert, Ethereum vadeli işlemlerinin yakın zamanda başlatılacağının sinyalini verdi.

Kısa süre önce Bloomberg’e verdiği röportajda konuşan CFTC Başkanı, kripto paralardan bahsetti ve Ethereum vadeli işlemleri ile ilgili şunları söyledi:

“Dijital para sektöründe çok fazla yol katediyoruz. Son zamanlarda hem fiziki olarak hem de nakit olarak teslim edilen Bitcoin sözleşmeleri görmeye başladık. Benim tahminim yakında Ethereum bazlı vadeli işlemlerin de başlayacağı yönünde.”

Daha önce de konuyla ilgili konuşan Tarbert, geçtiğimiz ekim ayında önümüzdeki altı ay ila bir yıl arasında Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin hayata geçmesinin muhtemel olduğunu belirtmişti.

CFTC’nin böyle bir ürünü onaylamaya açık gibi görünüyor ama buna rağmen, şimdiye kadar hiçbir şirket Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmedi. Sadece, çok popüler olan vadeli işlem platformu Bakkt’ın başkanı Adam White, bundan kısa bir süre yaptığı bir açıklamada konuyla ilgili görüşlerini dile getirmişti. Adam White, açıklamasında Bakkt’ın Ethereum sözleşmeleriyle ilgili bir adım atabileceğinden söz etmişti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın