CEO’dan Popüler Altcoin’e Övgü: Sıradaki Bitcoin Olabilir!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP token’ın bir sonraki Bitcoin olabileceğini iddia ettiği açıklama tartışma yarattı.

Bloomberg ile röportaj gerçekleştiren CEO, şirketinin XRP token’ı kullanarak, özellikle “trilyonlarca dolara” ulaşan büyük ölçekte büyük bir finansal sorunu çözebilmesi halinde token’ın bir sonraki Bitcoin olabileceğini iddia etti.

Garlinghouse’un ifadesi muhtemelen şirketinin küresel finansal sistemi bozma ve SWIFT ödeme sistemi gibi geleneksel sisteme uygulanabilir bir alternatif olma vizyonundan kaynaklanıyor. Bu gerçekleşirse, token’ın faydası tavan yapacağından token’ın değerinin fırlaması ve nihayetinde fiyatının önemli ölçüde artması beklenmektedir.

CEO’nun düşünceleri, XRP yanlısı Wall Street finans analisti Linda Jones tarafından da öne çıkarıldı. Özellikle kurumsal yatırımcılar tokena ilgi göstermeye devam ettikçe tokenın kripto piyasasının yüzü olmak için Bitcoin’i gasp edebileceğini öne sürdü. Ayrıca XRP’yi Microsoft ve Apple hisselerine benzeterek finans piyasasında bir sonraki büyük şey haline gelebileceğini belirtti.

XRP haberleri

Ripple ve XRP ABD Dışında Güçlenmeye Devam Ediyor

Şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uzun süredir devam eden yasal mücadelesi şüphesiz ABD’deki büyümesini engellemiş olsa da, Ripple’ın farklı ülkelerdeki genişlemesi oldukça memnun edici gibi görünüyor.

Kayda değer bölgelerden biri Asya (özellikle Japonya) olup, yakın tarihli bir rapor yatırımcıların önde gelen kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum yerine XRP token’ı yatırım yapmak istediklerini belirtmektedir.

XRP’nin kabulü, Ripple ve Ripplenet’in Çin, Güney Kore, Vietnam, Filipinler ve Endonezya gibi ülkelerdeki bankalara sağladığı faydadan kaynaklanıyor. Bu bankalar, “40 para birimi ve 70’ten fazla ülkede” sınır ötesi işlemleri gerçekleştirmek için XRP tabanlı havale hizmetini kullanabilmektedir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.