CEO’dan Korkutan Tahmin: “Bitcoin Çökebilir!”

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para piyasası son günlerde olumlu bir tablo çiziyor. Ancak bu gelişmelere rağmen bir finansal analist önemli bir eşiği göstererek BTC fiyatı için korkutan bir çöküş senaryosu paylaştı.

Küresel çapta kitleye sahip ADVFN’nin CEO’su Clem Chambers, Stansberry Research kanalında Daniela Cambone ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda Bitcoin fiyat tahminine ilişkin görüşlerini paylaşam Chambers, 17.000 dolar seviyesine doğru bir hareketin gerçekleşmesi halinde fiyatın 10.000 dolar gibi korkutucu bir seviyeye gerileyebileceğini öne sürdü.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bu röportajın tarihi ilk başta eski gibi görünse de röportajın dün yani 12 Eylül tarihinde kaydedildiğinin de altını çizmek isteriz. Peki Chambers neden böyle bir tahminde bulundu?

“18.000-17.000 dolar arasında güçlü bir düşüş yaparsa, bir sonraki ayağı 10.000 dolara kadar inecektir. Buradan güçlü bir şekilde yükselmeye başlarsa, bu ‘W’ yaparak, muhtemelen 40.000 dolara kolayca gidecektir.”

Bununla birlikte, 10.000 dolarlık düşüş senaryosunun kendi görüşüne göre daha olası olduğunu söyleyen CEO, bu anlamda yatırımcıları korkuttu.

İlginç bir şekilde, Mayıs 2021’de, Bitcoin 38.000 dolar civarında işlem görürken Chambers, dört yıllık döngüsünü geçirdiğini başarılı bir şekilde tahmin etmişti. Bu döngüde Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 120.000 dolara geri dönmeden önce 10.000 doların en düşük seviyelerine ulaşacağını belirtmişti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.