CBOE, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Donduruyor

Chicago Board Options Exchange (CBOE), 14 Mart’taki bir açıklamada yeni bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini eklemeyeceğini bildirdi.

Açıklamaya göre CBOE, dijital alım satıma nasıl yaklaşacağını yeniden değerlendiriyor.

“CFE, Mart 2019’da alım satım sözleşmesi için Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi eklemicek. CFE, alım satım için dijital varlık türevlerini kullanmayı sürdürme planlarına ilişkin yaklaşımları değerlendiriyor. Bir sonraki adımlarını göz önüne alırken, CFE şu anda alım satım için ek Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini yenileme niyetinde olmadığını göstermekte.

Listelemede olan vadeli işlemler, Haziran ayında sona ericek. CBOE, şu anda listelenen tüm vadeli işlemlerin hala alım-satım için kullanılabilir olduğunuda kullanıcılarına belirtti.

CBOE, Aralık 2017’de Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ticaretini başlattı ve ardından rakibi Chicago Ticaret Borsası’da (CME) listelemeye başladı.

Vadeli işlem sözleşmeleri, yatırımcılara gerçek bir varlığa sahip olmazlar dijital bir varlığa sahip olurlar. Yatırımcılar varlığın temel fiyatını izleyen sözleşmeleri satın alır ve sözleşme fiyatının son gününe kadar artacağını veya azalacağını tahmin ederler. CBOE Bitcoin vadeli işlem piyasası, farklar ABD doları kurundan belirlenir.

Fakat bu açıklamalar, yeni Bitcoin vadelilerinin CBOE’de geçici bir süre durdurulduğu anlamına gelmektedir. Kısaca CBOE, ilerleyen zamanlarda yeni sözleşmeler listelemeye kara verebilir.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.