CBOE, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Donduruyor

0

Chicago Board Options Exchange (CBOE), 14 Mart’taki bir açıklamada yeni bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini eklemeyeceğini bildirdi.

Açıklamaya göre CBOE, dijital alım satıma nasıl yaklaşacağını yeniden değerlendiriyor.

“CFE, Mart 2019’da alım satım sözleşmesi için Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi eklemicek. CFE, alım satım için dijital varlık türevlerini kullanmayı sürdürme planlarına ilişkin yaklaşımları değerlendiriyor. Bir sonraki adımlarını göz önüne alırken, CFE şu anda alım satım için ek Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini yenileme niyetinde olmadığını göstermekte.

Listelemede olan vadeli işlemler, Haziran ayında sona ericek. CBOE, şu anda listelenen tüm vadeli işlemlerin hala alım-satım için kullanılabilir olduğunuda kullanıcılarına belirtti.

CBOE, Aralık 2017’de Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ticaretini başlattı ve ardından rakibi Chicago Ticaret Borsası’da (CME) listelemeye başladı.

Vadeli işlem sözleşmeleri, yatırımcılara gerçek bir varlığa sahip olmazlar dijital bir varlığa sahip olurlar. Yatırımcılar varlığın temel fiyatını izleyen sözleşmeleri satın alır ve sözleşme fiyatının son gününe kadar artacağını veya azalacağını tahmin ederler. CBOE Bitcoin vadeli işlem piyasası, farklar ABD doları kurundan belirlenir.

Fakat bu açıklamalar, yeni Bitcoin vadelilerinin CBOE’de geçici bir süre durdurulduğu anlamına gelmektedir. Kısaca CBOE, ilerleyen zamanlarda yeni sözleşmeler listelemeye kara verebilir.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın