Cathie Wood: Yetkililerin Bitcoin’i (BTC) Banlaması “İmkansız”

ARK’dan Cathie Wood, Son Fiyat Düşüşünden ESG Yatırımcıları ve Elon Musk’u Sorumlu Tutuyor

ARK Yatırım Yönetimi’nin kurucusu Cathie Wood, kripto para birimi fiyatlarındaki son düşüşten kimin sorumlu olduğunu bildiğini düşünüyor; Elon Musk ve ESG hareketi.

Perşembe günü CoinDesk’in Consensus 2021 konferansında konuşan Wood, “birçok kurumsal satın alma durakladı” dedi ve ekledi: “ESG hareketi ve Elon Musk tarafından daha da kötüleştirilen Bitcoin madenciliği ile ilgili bazı gerçek çevre sorunları olduğu fikri tarafından hızlandırıldı.”

Son raporlar, kripto madenciliğinin arkasındaki enerji kullanımının bazı orta ölçekli ülkelerinkiyle karşılaştırılabilir olduğunu ve çoğunun kömürle çalıştığını buldu; kripto boğaları bu bulgulara meydan okudu.

Bitcoin’in madencilik ve işlemler için enerji tüketimiyle ilgili endişeler yeni bir şey değil. Ancak Tesla ve Elon Musk’ın katılımı, sektörü yeşil madencilik alternatiflerine doğru iten yeni bir tartışmayı ateşledi. Olumlu tarafından bakıldığında Wood, yeşil madencilik çözümlerine yönelik bir baskının, düşük performans gösteren güneş enerjisi sektörü için yeni umutlar açabileceğini gözlemliyor.

Son yıllarda, sosyal açıdan sorumlu yatırım popülerlik kazandıkça, yatırımcılar ESG’ye ( çevresel, sosyal ve yönetişim temalı varlıklar) akın ediyor.

Wood, CoinDesk röportajında Elon Musk’ın BTC kararının nedenlerine imada bulunarak; ​​”Elon muhtemelen kurumlardan birkaç telefon aldı” dedi ve BlackRock Inc.’in Tesla’nın üçüncü en büyük hissedarı olduğuna dikkat çekti.

“CEO Larry Fink ESG’ye ve özellikle iklim değişikliğine odaklanıyor. BlackRock’un bazı şikayetler kaydettiğinden eminim ve belki de Avrupa’daki bazı çok büyük yatırımcılar bu konuda gerçekten duyarlıdır.

Yetkililerin Bitcoin’i Banlaması “İmkansız”

Bitcoin’in devasa boğa koşusu, düzenleyicilerin dikkatini çekti, bunu Çin’in Bitcoin madenciliği ve ticaret faaliyetlerini yasaklamak için daha katı politikalar getirmesi takip etti. Ayrıca gelişmeleri, AB ve ABD’deki düzenleyiciler de yakından izliyor. Ancak, yatırımcılara güven veren bir mesajda, Ark Invest’ten Cathie Wood; Bitcoin’in (BTC) “çoktan yola çıkmış olduğunu ve durdurmanın imkansız olacağını” söyledi.

Ayrıca yetkililerin zamanla biraz daha arkadaşça davranacağını da sözlerine ekledi. Reuters’a göre Wood, deflasyonun Bitcoin’in değerini artıracağına da inanıyor. Bu durumun, emtia bağımlı gelişmekte olan ülkelerin para birimleri üzerinde güçlü bir baskı oluşturacağını düşünen Wood ekledi:

Bu gelişen piyasa merkez bankalarından bazıları, para birimlerinin değer kaybettiğini bilirlerse Bitcoin ve diğer para birimlerini biriktirmeye başlarlarsa şaşırmam… Çünkü rezervler azaldıkça saldırı altında olacaklar.”

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.