Carrefour Blockchain Teknolojisi İle Satışlarını Arttırdı

Reuters’in yaptığı habere göre, Fransız market zincirleri devi Carrefour, blockchain uygulamasından sonra satışlarında büyük bir artış yaşadı.

Carrefour’un blok zinciri takip sistemi, müşterilerin çiftliklerden mağazalara kadar et, süt ve meyve gibi 20 ürünün tedarik zincirini kolayca takip etmelerini, böylece genetiği değiştirilmiş organizmalar, antibiyotikler ve böcek ilaçları içeren ürünlerden uzak durabilmelerini sağlıyor. Bu yıl içerisinde, şirket gıda dışı ürünler de dahil olmak üzere blok zinciri platformuna 100 ürün daha eklemeyi planladıklarını bildirdi.

Carrefour’un blockchain proje yöneticisi Emmanuel Delerm, Reuters’e yaptığı açıklamada, “pomelo ürünü, blok zinciri teknoloji sayesinde bir önceki yıla göre daha hızlı sattı.”

Şirket tarafından yapılan bir diğer açıklama ise, blok zinciri izleme sisteminin sırasıyla en yaygın kullanıldığı ülkeler, Çin, İtalya ve Fransa olduğu belirtildi.

Carrefour başlangıçta IBM blockchain bölümü ile işbirliği yaparak izleme sistemi üzerinde çalışmalara başladı. Geçen yıl ise IBM blok zinciri tabanlı gıda izleme ağı Food Trust, süpermarket zincileri ve Nestle SA, Dole Food Co, Mc Cormic ve McLane Co gibi parakende şirketleri ile iş ortaklığına başladı.

Nisan ayının ortalarında, Carrefour ve İsviçre merkezli gıda devi Nestle, patetes püresi ürünü olan Mousline’ın tedarik zincirini takip etmek için IBM blok zinciri platformuyla ortaklık kurdular. Sistem tüketicilerin kullanılan patetes çeşitlerini, üretim tarihlerini, üretim yerlerini, kalite kontrol bilgileri ve saklama yerlerini rahatça takip etmelerine olanak sağlamakta. İlgili habere gitmek için tıklayın.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.