Cardano’nun (ADA) Alonzo Güncellemesinin İlk Test Sonuçları IOHK Tarafından Paylaşıldı

0

Cardano (ADA) geliştirme ekibi Input Output HK temsilcileri, topluluğu Alonzo işleyişini test etme süreci hakkında bilgilendirdi.

“Mükemmel ilk hafta.”

Input Output HK’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Alonzo test ağının Blue adlı ilk aşamaları başarıyla tamamlandı.

Stake havuzu operatörlerinden ve öncü test uzmanlarınından oluşan ilk grup, node’larını kurdu. Ayrıca Cardano’nun hardfork koordinatörü, testnet’in Alonzo dönemine sorunsuz geçişini sağladı.

Bu arada ekip ve meraklıları, Cardano’nun testnet’inin çalışmasıyla ilgili bir takım sorunlar tespit etti.

Keşfedilen hataları içeren “çalışmalar”, Alonzo testnet GitHub deposunda gösterilecek.

Akıllı Sözleşmelerin Etkinleştirilmesine Yaklaşılıyor

Input Output HK ekibi, geliştirme ve entegrasyon çalışmalarının “perde arkasında” devam ettiğini ekledi. Cardano (ADA) hisse havuzu operatörlerinden “arkadaşlık kurmalarını” ve Alonzo’yu meslektaşlarına tanıtmalarını istedi.

Hardfork, Amerikalı matematikçi ve bilgisayar bilimi öncüsü Alonzo Church’ü (1903-1995) ölümsüzleştirmek için “Alonzo” olarak adlandırıldı. Alonzo Cardano (ADA) için 2021’in en çok beklenen yükseltmesinin önünü açıyor: akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesi.

Alonzo’nun piyasaya sürülme stratejisi beş aşamadan oluşuyor: Mavi, Beyaz, Mor, Kırmızı, Siyah. Cardano’nun akıllı sözleşmesinin işlevsel bir sürümü, Eylül 2021 gibi erken bir tarihte piyasaya sürülebileceği bekleniyor. Charles Hoskinson, hard fork’un ana ağda yaklaşık üç ay içinde etkinleştirileceğini iddia etti.

Alonzo White ile Cardano daha fazla ortak getirecek ve performans karşılaştırmaları yapacak. Beyaz mora döner dönmez, test ağı tamamen halka açık olacak, bu da tüm Plutus öncülerinin ve DPT’lerin katılabileceği anlamına geliyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın