Cardano’nun (ADA) Alonzo Güncellemesinin İlk Test Sonuçları IOHK Tarafından Paylaşıldı

Cardano (ADA) geliştirme ekibi Input Output HK temsilcileri, topluluğu Alonzo işleyişini test etme süreci hakkında bilgilendirdi.

“Mükemmel ilk hafta.”

Input Output HK’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Alonzo test ağının Blue adlı ilk aşamaları başarıyla tamamlandı.

Stake havuzu operatörlerinden ve öncü test uzmanlarınından oluşan ilk grup, node’larını kurdu. Ayrıca Cardano’nun hardfork koordinatörü, testnet’in Alonzo dönemine sorunsuz geçişini sağladı.

Bu arada ekip ve meraklıları, Cardano’nun testnet’inin çalışmasıyla ilgili bir takım sorunlar tespit etti.

Keşfedilen hataları içeren “çalışmalar”, Alonzo testnet GitHub deposunda gösterilecek.

Akıllı Sözleşmelerin Etkinleştirilmesine Yaklaşılıyor

Input Output HK ekibi, geliştirme ve entegrasyon çalışmalarının “perde arkasında” devam ettiğini ekledi. Cardano (ADA) hisse havuzu operatörlerinden “arkadaşlık kurmalarını” ve Alonzo’yu meslektaşlarına tanıtmalarını istedi.

Hardfork, Amerikalı matematikçi ve bilgisayar bilimi öncüsü Alonzo Church’ü (1903-1995) ölümsüzleştirmek için “Alonzo” olarak adlandırıldı. Alonzo Cardano (ADA) için 2021’in en çok beklenen yükseltmesinin önünü açıyor: akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesi.

Alonzo’nun piyasaya sürülme stratejisi beş aşamadan oluşuyor: Mavi, Beyaz, Mor, Kırmızı, Siyah. Cardano’nun akıllı sözleşmesinin işlevsel bir sürümü, Eylül 2021 gibi erken bir tarihte piyasaya sürülebileceği bekleniyor. Charles Hoskinson, hard fork’un ana ağda yaklaşık üç ay içinde etkinleştirileceğini iddia etti.

Alonzo White ile Cardano daha fazla ortak getirecek ve performans karşılaştırmaları yapacak. Beyaz mora döner dönmez, test ağı tamamen halka açık olacak, bu da tüm Plutus öncülerinin ve DPT’lerin katılabileceği anlamına geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.