Cardano’da Beklenen Gün Geldi: İşte Olacaklar!

Cardano blockchain’in uzun süredir beklediği “Vasil hard fork’u” için artık sayılı saatler kaldı. Peki bu büyük gelişme öncesinde metrikler neler gösteriyor? İşte yatırımcıların yakından takip etmesi gereken üç metrik.

Cardano Vasil güncellemesi 22 Eylül’de yani bugün tamamlanacak. Cardano ekibi, yükseltmeyi tetiklemek için gereken üç “kritik göstergenin” artık karşılandığını belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Input Output Hong Kong tarafından Twitter’da yayınlanan bir güncelleme, son 48 saat içinde 13 kripto para borsasının Cardano’nun (ADA) likiditesinin %87’sinden fazlasını temsil eden hard fork için hazır olduklarını doğruladığını belirtti.

ADA likiditesi için en iyi borsalardan biri olan Coinbase, IOHK tarafından hazırlanan bir ekosistem hazırlık sayfasına göre entegrasyon durumuyla ilgili olarak “devam ediyor” olarak listelenen tek borsa olarak ön plana çıkıyor.

Ancak Coinbase tarafından yakın zamanda atılan bir tweet, ADA işlemlerinin “Cardano Vasil hard fork için” bakım nedeniyle durdurulacağını söyleyerek fork’u destekleyeceğe ilişkin ipucu verdi.

Başlangıçta Haziran lansmanı için tasarlanan Vasil yükseltmesi, en son Cardano’nun önceki düğüm sürümünde uyumsuzluk sorunlarına neden olan bir hata nedeniyle, lansman gününün iki kez ertelenmesine neden oldu.

Güncellenmiş bir Vasil düğümü, ana ağ bloklarının %98’inden fazlası güncellenmiş düğümler tarafından oluşturulurken, blockchain’in en iyi merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) de hazır olduklarını onaylayarak yükseltme için gerekli olan üç ölçümün tümünü tamamladı.

Santiment’e göre, 19 Eylül’den itibaren son yedi gün içinde ADA hakkındaki sosyal medya sohbetlerinin %35,16 oranında arttı.

Yükseltme, akıllı sözleşmeler için ilk kez işlevsellik getiren geçen yıl Eylül ayındaki Alonzo hard forkundan bu yana blok zincirinin en önemli güncellemesi olacak. Bu yükseltme, akıllı sözleşme geliştirmeleri, düşük maliyetler ve ağda artan verim sağlamayı amaçlamaktadır.

IOHK, fork’un getirdiği en önemli yükseltmelerden birinin, tam doğrulama olmadan iletilebilecekleri için daha hızlı blok oluşturma olduğunu söyledi.

Vasil yükseltmesi, bir Cardano topluluğu üyesi ve Aralık 2021’de pulmoner emboli nedeniyle vefat eden büyükelçi olan merhum sanatçı Vasil Stoyanov Dabov’un adını aldı.

Şu anda, ADA’nın fiyatı CoinGecko’ya göre 24 saat içinde %3,4 düşüşle 0,44 dolar ve 2 Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,09 dolardan %85’ten fazla düşüşle 0,44 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Cenk

    Diğer coinler bugün bile yüzde 20yapıyorken ada da tık rekoru kırıyor ama yüzde 3 Zor gidiyor Charles Holkinson sen den ötürü bu.... sanki burada sabit tutmak için çabalıyor 3 dolardan geri dön 0.45 cent lerde dön dur alanları hüsran yarattı

    Cevap Yazın
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.