Cardano Yatırımcıları Dikkat! -Bu Tuzağa Düşmeyin

Cardano (ADA), Çarşamba günü Avrupa seansının başlamasıyla birlikte, yükseliş bekleyen birçok yatırımcının beklediği bir modelde işlem görmeye devam ediyor. “Teknik düşüş” öğesinin üzerinde yaşanacak bir kırılma, biraz kazançla sonuçlanabilir. Buna karşın trader’lar bu kırılmanın uzun süre sürmeyeceğinin ve özenle yönetilmesi gerektiğinin her daim farkında olmalıdır.

Şu anda tahvil piyasasındaki resesyon sinyalleri ve EUR/USD paritesine hızla yaklaşmaya devam ederken, ayrıntıda birçok şey gizlenmiş olabilir.

Cardano Yatırımcıları Piyasayı Terk Edebilir!

Cardano fiyatı haber hazırlanırken 0,687 dolar civarında yer alan üst seviye ve 0,388 dolar civarında yer alan alt seviye ile işlem görüyordu. Bugün ASIA PAC seansında kaydedilen açılış, genel düşüş eğiliminin kısa vadeli uzantısı olarak da tanımlanan “turuncu azalan trend çizgisinin” üzerine çıkmayı başardı. Yükseliş bekleyen birçok trader bu kırılmayı bekliyordu ve bu nedenle bu kırılmayı kaçırmak istemeyecektir. Ancak, mevcut ekonomik göstergelerin daha da kötüleşmesi ve tahvil piyasasının yakınlarda bir durgunluk sinyali vermeye başlasıyla birlikte yaşanabilecek genel düşüş trendinin farkında olunması gerekiyor.

Cardano fiyatı, bu nedenle, bir aydan fazla bir süredir desteklenen fiyat hareketi nedeniyle, biraz düzleşmeye başlayan 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile çakışan bu aylık pivotu 0,52 doları hedefleyebilir.

Piyasa katılımcıları, küresel ekonominin kötüleştiğine kesin onayın ardından paralarını çekerek piyasayı terk ettiklerin, Cardano fiyat hareketinde 0,388 dolara bir düşüşle bir çıkış yaşanabilir. Boğalar pozisyonlarında sıkışacak ve 0,388 dolar kırıldıktan sonra düşen bir bıçağın 0,11 dolara düşmesi pek de şaşırtıcı olmayacak.

Cardano

Boğalar 55 günlük SMA’yı devralarak, bunun seviyenin üzerine çıkarabilirse, mümkün olduğunca fazla yer kaplamak isteyeceğinden 0,687 dolara doğru başka bir adım görülebilir. Ardından, kripto para birimlerinin küresel piyasalara karşı ayrıştırılması, paralarını nereye koyacağını veya nereye koyacağını bilmeyen daha fazla yatırımcıyı çekebilir. Bu, Göreceli Güç Endeksi (RSI) seviyeleri aşırı satışa düşmeden önce %40’lık bir kazançla sonuçlanabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.