Cardano Vasil Hard Fork ile Yükselebilir mi? İşte Veriler

Cardano cephesinde işlerin stabil olduğunu söylemek gerçekten zor olsa da kurumsal ve perakende yatırımcıların ADA’ya olan talebinin bu yılın başından beri artarak ilerlediğini söylemek mümkün.

Cardano fiyatında yaşanan düşüş eğilimine rağmen, CoinShares’in yayınladığı rapora göre kurumsal yatırımcılar, altcoin yatırım ürünlerine ilgi göstermeye devam ediyor. Bu durum da altcoin dünyasının önemli isimlerinden ADA’ya yatırım yapma ihtimallerini yüksek tutuyor. Ancak burada soru şu, ADA bu yatırımcıların ilgisini çekebilir mi?

Cardano geliştiricisi ve operatörü Input Output Global’ın (IOG) hafta sonu yaptığı Twitter duyurusuna göre, Cardano blok zincirinin Vasil hard fork güncellemesi 22 Eylül’de ana ağda olması planlanıyor. Elbette 22 Eylül tarihine biraz daha zaman olması nedeniyle geliştiriciler ağdaki aktiviteyi yüksek tutacak ufak güncellemeler de hazırlıyorum.

Yapılan son güncelleme ise Cardano Vakfı’ndaki ekip tarafından da vurgulandı ve Vasil’den sonra Cardano ağının kabiliyetini işbirliğine uygun hale getirecek birtakım güncellemeleri içerdi.

Söz konusu yükseltme, Aralık 2021’de vefat etmeden önce yazılım Ar-Ge firması Quanterall’da Blockchain Baş Danışmanı olan geç Bulgar topluluk üyesi Vasil St. Dabov’un adıyla anıldı.

Cardano’nun hard fork birleştirici (HFC) teknolojisini de kullanan yükseltmenin bir sonucu olarak verim, komut dosyası verimliliği ve blok iletim süresi artacaktır.

“Merkeziyetsizleştirici parametre – veya d-parametresi – kaldırılacak, böylece yeniden federasyon önlenecek. Bu yükseltme aynı zamanda on-chain (Plutus) komut dosyalarının işlenmesini geliştiren, böylece komut dosyası yürütme maliyetlerini, işlem boyutunu azaltan ve üretilen işi iyileştiren değişiklikleri de beraberinde getirecek.”

Trader’lar ise bu gelişmeyi yeterince ön plana çıkartabildi mi sorusu da kritik olan bir diğer detay. Santiment‘in işlem hacmi verilerine göre, ADA’nın 7 Eylül’deki işlem hacmi 850 milyonun üzerine çıktı.

Cardano

Ani yükseliş, trader’ların desteğini gösteren önemli bir detay.

Bu arada Cardano, 490 Github katkısıyla hafta boyunca aktif olarak geliştirilen ilk üç proje arasında yer aldı. Geliştirme faaliyetinin kısa vadeli piyasa fiyatları üzerinde çok az etkisi olmasına veya hiç etkisi olmamasına rağmen, projenin uzun vadeli gelişimi için olumlu bir işaret olabilir.

Haber hazırlanırken ADA 0,45 dolar civarında konsolide olurken, ADA’nın mücadelesi oyunda kalmaya devam etti. Peki ADA direnç bölgesini geçebilecek mi?

Eleştirmenler ağı yavaş gelişmesi nedeniyle kınamaya devam ederken, bazı analistler akıllı sözleşme platformu Cardano fiyatının yakında artabileceğini belirterek destek verdiler.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMB Crypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.