Ana Sayfa Koinler Cardano (ADA) Cardano Kritik Bir Dönüm Noktasına Ulaştı – ADA Fiyatı Buna Nasıl Tepki...

Cardano Kritik Bir Dönüm Noktasına Ulaştı – ADA Fiyatı Buna Nasıl Tepki Verecek! 

0

Cardano, 12 Eylül’de Alonzo hardfork ile ana ağa akıllı sözleşme desteğini başarıyla entegre etti. Alonzo yükseltmesinden sonraki 24 saat içinde blockchain 100 akıllı sözleşmelik dönüm noktasına ulaştı. Cardano blockchain’inin kurucusu Charles Hoskinson bu durumu altı yıllık sıkı çalışmanın başarıya dönüşmesi olarak nitelendirdi ve ekledi:

“Bu yükseltme, blockchain ve ötesindeki en parlak beyinlerden bazılarıyla birlikte gerçekleştirilen altı yıllık sıkı bir çalışmanın sonucudur. Artık platformu daha da geliştirmeye ve Cardano’nun şirketler ve hükümetler tarafından benimsenmesini sağlamaya odaklanıyoruz.

Bu lansmanla birlikte, ticarileştirme, sistem mimarlarında olduğu kadar topluluğun da elinde ve şimdiden teslim ediyorlar – [ağda] 24 saatten kısa bir sürede şimdiden 100’ün üzerinde akıllı sözleşme yürütüldü.”

Akıllı sözleşme entegrasyonu, üçüncü en büyük blockchain ağına yapılan en önemli yükseltme olarak değerlendiriliyor ve bu gelişme onu pazar liderleri Ethereum ve Polkadot ile mücadele edebilecek şekilde konumlandırıyor. Blockchain ağı artık Dapps ve DeFi protokollerini barındırabilecek, hatta NFT’ler bile basabilecek. Bunların yanı sıra Cardano’nun akıllı sözleşme işlevine sahip olmadığı için yıllar içinde aldığı olumsuz eleştiriler, Alonzo hard fork’unun başarısını Cardano destekçileri için daha da tatlı hale getirdi.

“Bilirsiniz, hafife alınıp görmezden gelindiğinizde kazanmak oldukça kolaydır. Hatta alabileceğimiz en büyük hediye budur …”

Birçok kişi, akıllı sözleşme desteğini zamanında entegre edemeyeceğini iddia ederek Cardano’ya karşı bahse bile girdi. Örneğin PolymarketQ ve Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal Cardano konulu bir bahsi kaybetti ve şimdi Hoskinson bahsin karşılığını istiyor.

“Görünüşe göre başka bir bağış daha geliyor.”

Cardano (ADA) Fiyatı İyileşme Yaşayabilir

Yükseltmeye giden süreçte ADA fiyatı fırladı ve son yükseltmeden hemen önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 dolara doğru olağanüstü bir ralli yaşadı. Ancak, Alonzo yükseltmesiyle aynı zamana denk gelen Salı günü piyasa çöküşünün ardından fiyat da geniş kripto piyasasıyla birlikte düştü. ADA şu anda 2.45 dolar seviyesinde işlem görüyor, ancak teknik göstergeler, ADA’nın kripto para piyasası son flaş çöküşten kurtulurken başka bir yükseliş rallisine girebileceğini gösteriyor.

En son yükseltme, Cardano ağını yalnızca daha güvenli ve merkezi olmayan hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda onu, piyasanın gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip daha ölçeklenebilir ürünlerinden biri haline getirecektir.

Kaynak: Tradingview

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın