Ana Sayfa Koinler Cardano (ADA) Cardano İçin Önemli Gelişme: Alonzo Test Ağında İlk Akıllı Sözleşme Çalıştırıldı

Cardano İçin Önemli Gelişme: Alonzo Test Ağında İlk Akıllı Sözleşme Çalıştırıldı

0

Cardano (ADA) blockchain çözümlerinin geliştirilmesinin arkasındaki Input Output HK ekibinin temsilcileri, iddialı bir dönüm noktasını kutluyor. Geliştiriciler, Cardano (ADA) test ağı Alonzo’da neler olduğuna dair bir güncelleme paylaştı.

Ekip tarafından paylaşılan bilgilere göre, Cardano’nun test ağı Alonzo’da, ilk akıllı sözleşme başarılı bir biçimde çalıştırıldı.

Akıllı sözleşmeler, Cardano’ya özgü bir programlama dili olan Plutus’ta yazılıyor. Şimdi, sözleşmelerin test edilmesi, Alonzo testnet’in ilk aşaması olan AlonzoBlue aşamasından geçecek. Geliştiriciler ayrıca “Hello World” şeklinde akıllı sözleşmeler yazmak için komut satırı arayüzünü (CLI) geliştirmeye odaklanmış durumda.

Testler bir dizi harici ekip tarafından destekleniyor. Testin bir sonraki aşaması AlonzoWhite olacak, bu aşamanın da Temmuz ayında başlatılması bekleniyor. Alonzo güncellemesi başarıyla tamamlandığında, akıllı sözleşme özellikleri Cardano ana ağına entegre edilmiş olacak. Bu, nihayetinde Cardano’nun gelişimine yol açacak ve geliştiricilerin DeFi, oyun, NFT’ler ve daha fazlası için merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak sağlayacak. Cardano için büyük bir dönüm noktası olan bu güncellemenin her adımı Cardano destekçileri tarafından büyük bir merakla takip ediliyor.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın