Cardano Fiyat Analizi: ADA %20 Artışa Hazırlanıyor

0

26 Mart’ta yakalanan artışla bir miktar beklenti arttıran Cardano (ADA) fiyatın yükselmesini devam ettiremedi. Düzeltmeyi devam ettiren varlık için son sinyaller yeni bir artış görüyor. Önümüzdeki saatler bir sıçrama daha beklenecektir. Bu düşüş etkisi, geçtiğimiz 26 Mart artışlarına benzer sinyaller gösteriyor. ADA fiyatında %20’lik bir artış yakalama fırsatı görülebilir.

ADA Yükselişinde Hedef 1,42 Dolar

ADA teknikleri günlük grafiklerde tekrar artış göstergeleri veriyor. Bu veriler henüz 4 saatlik grafiklerde daha net görülmedi fakat tekniklerde dönüş gerçekleşmesi muhtemel. Bir süredir ayıların baskısı yerini ADA alıcılarına bırakıyor. Stokastik RSI ve RSI verilerinde artış söz konusudur. Ayrıca MACD sinyal hattının üzerinde açıyı iyice açmaya başladı. Bu da yükselme için gerekli bir durum. MACD artışları trendi destekleyebilir.

Kaynak: Tradingview ADA/USD

Chaikin verilerinde talebin artışına yönelik bir yukarı kırılma görülüyor. 0,05 bandında yer alan CMF önümüzdeki 12 saat içerisinde 2 katına çıkma fırsatı arayışına geçebilir. Bu da fiyatın hızlı bir artışına ve alıcıların etkinliğini arttıracaktır.

Sonuç

Geçtiğimiz aydan bu yana görülen 1,17 dolar desteği düşüş riskine dayalı güçlü bir destek olarak görülmeli. Bu seviyenin altında ise 0,236 düzeltme seviyesi 1,095 dolar yer alıyor. Yeni bir talep noktası olarak yatırımcıların tercih listesinde bulunmalıdır.

Artışın gelişi bahsedilen 1,17 desteğinin yitirilmemesinden geçiyor. Eğer kapanışta desteğini tutabilirse artış süreci geçerliliğini korur. Bu da fiyatı 1,42 dolara yani 1,414 uzatma seviyesine götürmeye yetebilir. Güçlü piyasa hacmi ve yatırımcı desteği fiyatın artışını destekliyor. Önümüzdeki 12-24-48 saat aralıklarını dikkatli takip etmek gerekecektir. Destek seviyesinin gücü yatırımcılara karlı bir pozisyon açma fırsatı sunabilir.

Destek Seviyeleri: 1,1705 dolar, 1,095 dolar

Direnç Seviyeleri: 1,21 dolar, 1,30 dolar, 1,42 dolar

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın