Cardano Fiyat Analizi: ADA %20 Artışa Hazırlanıyor

26 Mart’ta yakalanan artışla bir miktar beklenti arttıran Cardano (ADA) fiyatın yükselmesini devam ettiremedi. Düzeltmeyi devam ettiren varlık için son sinyaller yeni bir artış görüyor. Önümüzdeki saatler bir sıçrama daha beklenecektir. Bu düşüş etkisi, geçtiğimiz 26 Mart artışlarına benzer sinyaller gösteriyor. ADA fiyatında %20’lik bir artış yakalama fırsatı görülebilir.

ADA Yükselişinde Hedef 1,42 Dolar

ADA teknikleri günlük grafiklerde tekrar artış göstergeleri veriyor. Bu veriler henüz 4 saatlik grafiklerde daha net görülmedi fakat tekniklerde dönüş gerçekleşmesi muhtemel. Bir süredir ayıların baskısı yerini ADA alıcılarına bırakıyor. Stokastik RSI ve RSI verilerinde artış söz konusudur. Ayrıca MACD sinyal hattının üzerinde açıyı iyice açmaya başladı. Bu da yükselme için gerekli bir durum. MACD artışları trendi destekleyebilir.

Kaynak: Tradingview ADA/USD

Chaikin verilerinde talebin artışına yönelik bir yukarı kırılma görülüyor. 0,05 bandında yer alan CMF önümüzdeki 12 saat içerisinde 2 katına çıkma fırsatı arayışına geçebilir. Bu da fiyatın hızlı bir artışına ve alıcıların etkinliğini arttıracaktır.

Sonuç

Geçtiğimiz aydan bu yana görülen 1,17 dolar desteği düşüş riskine dayalı güçlü bir destek olarak görülmeli. Bu seviyenin altında ise 0,236 düzeltme seviyesi 1,095 dolar yer alıyor. Yeni bir talep noktası olarak yatırımcıların tercih listesinde bulunmalıdır.

Artışın gelişi bahsedilen 1,17 desteğinin yitirilmemesinden geçiyor. Eğer kapanışta desteğini tutabilirse artış süreci geçerliliğini korur. Bu da fiyatı 1,42 dolara yani 1,414 uzatma seviyesine götürmeye yetebilir. Güçlü piyasa hacmi ve yatırımcı desteği fiyatın artışını destekliyor. Önümüzdeki 12-24-48 saat aralıklarını dikkatli takip etmek gerekecektir. Destek seviyesinin gücü yatırımcılara karlı bir pozisyon açma fırsatı sunabilir.

Destek Seviyeleri: 1,1705 dolar, 1,095 dolar

Direnç Seviyeleri: 1,21 dolar, 1,30 dolar, 1,42 dolar

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.