Cardano Fiyat Analizi: ADA 2 Dolar Rallisi Kapıda

0

Cardano (ADA) cephesinde devam eden konsolidasyon yeni bir görünüme kavuşuyor. Yakın zamanda görülen yeni zirve arayışı karlılık karşısında boğaların yeteri güç gösterisini yapamadığını gösterdi. Bu da fiyatı tekrar düşüşe geçirmişti. 12 saat içeren grafikte görülen artan üçgen modeli önümüzdeki günlerde tamlamamak üzere yapıcı bir yükselişin gelmesi ihtimalini değerlendirir. Zirveler ve diplerle oluşan modelde ise yükseliş fırsatı fiyatı %50 sıçrama fırsatı sunabilir.

1,17 desteğinin üzerinde bir süredir yatay gören hareket gün içinde 1,249 dolara kadar yükselmeyi başardı. Bu artış modelin de işlemesinde önemli bir noktadaydı. Stokastik RSI verilerinde görülen artış alım noktasına doğru bir ilerleme gösteriyor. RSI verilenlerinde de benzer bir artış var. Nötr 50 bandın üzerine çıkan güç endeksi 70 üzerinde alım sinyallerini arttıracaktır. Fib düzeltmesinde görülen 1,34 dolarlık yerel direnç modelin tamamlanmasında görülecek en sert nokta. Bu seviyenin alınması fiyat artışının beklenen düzeylerde olmasının önemli bir adımı olacaktır.

Kaynak: Tradingview ADA/USD

ITB verilerinde görülen ADA istatistikleri 1,30 bandından alım yapan çok fazla yatırımcı olduğu gerçeğini gösteriyor. Yaklaşık 3 milyar ADA’nın bulunduğu bu yatırımcı bölgesinin ele alınması yeni bir yatırımcı akınını beraberinde getirme ihtimali taşıyor. Fiyat artışı için bu bölgeni oldukça büyüktür. Bu yükseliş fiyatı 2 dolar bandını kırması yolunda ciddi bir adım atmak anlamına gelebilir.

Dikkat edilmesi gerek bir husus da yükseliş modelinin gerçekleşmesinin yanında dirençten ret yeme ihtimalinin olmasıdır. Karşılaşacağı 1,30 dolar, 1,34 dolar ve zirve direnci 1,48 dolardaki dirençlerden geri dönmesi sert geri dönüşlere dönüşebilir.

Düşüş etkisini girmesi varlık için 50 günlük hareketli ortalama seviyesi güçlü destek olarak 1,17 dolara geri çekecektir. Derinleşen düşüş etkisi ise 0,91 dolarda düzeltme seviyesine geri çekilebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın