Cardano, Ethereum’u Geride Bırakabilir mi?

Kripto para temalı YouTube kanalı InvestAnswers’ın sunucusu önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) ve Cardano’yu (ADA) yakından takip ettiğini açıkladı.

“Şu an tüm kripto varlıklar Ethereum karşısında kan kaybı yaşıyor ancak burada ADA/ETH çiftine dikkat etmek gerekiyor. Bu parite %68 değer kaybetti. 0,00025 seviyesinde oldukça güçlü bir “taban” oluşuyor gibi görünüyor. Bunu Cardano için bir dip olarak yorumlayabiliriz.”

Analist, Cardano’nun haziran ayındaki lansman tarihinden sonra ertelenen Vasil hard fork’unun gidişatının ne olacağını belirtti.

“ADA/ETH çifti, Cardano tarafında “hard forkun” başarılı olması halinde ve bunu takiben benimsenmenin artması halinde bir ralli yapabilir. Bu türden bir senaryoda Ethereum token’larınızı ADA ile değiştirmek pek de fena olmayacaktır.”

Cardano

Haber hazırlanırken Cardano %3 değer kaybetmişti ve 0,54 dolardan işlem görüyordu, Ethereum ise yüzde birden daha az değer kaybetti ve 1.860 dolardan fiyatlandırıldı. ADA/ETH işlem çifti 0,00029 ETH (0,54 dolar) seviyesinde yer alıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto analisti daha sonra Bitcoin‘in (BTC) ayı piyasasını sonunda tamamlayıp tamamlamadığını ölçmek için Puell Multiple adı verilen bir metriği kullandı. Metrik, BTC’nin günlük ihraç değerinin, günlük ihraç değerinin 365 günlük hareketli ortalamasına bölünmesiyle belirleniyor.

Sunucu, 2015, 2019 ve 2020’de önceki üç Bitcoin dibini vurgulayan bir grafiği kullanarak anlatımını güçlendirdi.

Bitcoin haberleri

“Geçmişte sahip olduğumuz, Bitcoin fiyatı ve Puell Multiple olan maviye karşılık gelen tüm temel diplere işaret etti. Bu metrik yine Bitcoin ekonomisinin arz tarafına, yani Bitcoin madencilerine ve gelirlerine bakar. Bunun geçmişte çok güvenilir bir dip gösterge olduğunu görebilirsiniz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.