Cardano, Büyük Bir Hard Fork’a Rağmen Düşüş Riski Taşıyor

Cardano (ADA) blok zinciri, Haziran ayında gelecek olan büyük bir “hard fork” etkinliğine rağmen istenilen performansın tam tersi yönde hareket edebilir.

Azalan Kanal Cardano Fiyatı için Düşüş Gösteriyor

Toplam kripto para piyasası değerinin yaklaşık %1,75’ini oluşturan Cardano (ADA), aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, birden fazla yukarı yönlü girişimi başarıyla sınırlayan bir “azalan kanal” modeli içinde Eylül 2021’den bu yana düşüş gösteriyor.

cardano

Cardano fiyatı 27 Mart tarihinde üst trend çizgisinin üzerine çıktıkça kanal daha da güçlendir, buna rağmen sonraki seanslarda tamamen tersine dönmeyi başardı ve Cardano boğalarının isteksizliğini gözler önüne serdi.

ADA’nın 200 günlük üssel hareketli ortalaması (200 günlük EMA; mavi dalga), Fibonacci geri çekilme grafiğinin 0,236 Fib çizgisinin (1,29 dolara yakın) yanında, 2,96 dolarlık yüksekten 0,78 dolarlık düşük seviyeye çekilmiş, düşüş eğilimini daha da destekledi.

15 Nisan tarihi itibariyle, Cardano fiyatı 0.97-0.92 dolar seviyeleri arasında konsolide oluyordu ve 1,25 dolar civarındaki sahte zirveden geri çekilmeye devam edecek gibi görünüyor.

Düşen kanal düzeni yatay seyir izlemeye devam ederse, ADA/USD, birincil aşağı yönlü hedefi olarak kanalın 0,65 dolar civarındaki düşük trend çizgisine bakarken 0,78 dolar civarındaki önceki alt aralığına düşebilir.

Bu da sonuç olarak bugünkü fiyata kıyasla %30’luk bir kayıp anlamına geliyor.

Cardano Ağı Büyüyor ancak İşler İyiye Gitmiyor

Cardano projesinin arkasındaki araştırma ve geliştirme firması olan Input Output Hong Kong (IOHK), Nisan 2022’yle birlikte inanılmaz bir ağ büyümesini duyurdu.

IOHK ayrıca, Haziran ayında Cardano’nun blok zincirini daha ölçeklenebilir hale getirmek için bir ağ yükseltmesi olan “Vasil” hard fork’unu hazırlıyor gibi görünüyor.

Kurucu Charles Hoskinson, ADA’nın %10’dan fazla değer kaybetmesinden bir gün sonra 12 Nisan’da yayınlanan bir videoda hard fork’un genel ağ büyümesi için önemini açıklarken beş kez “majör” kelimesini vurguladığı dikkatlerden kaçmadı.

Bu açıklamalar sonrası ADA fiyatı toparlanma eğilimi gösterse de ivmeyi koruyamadı ve makro faktörlerin de etkisiyle yatay seyretmeye devam etti.

Özellikle, Bitcoin gibi, ADA’nın da Nasdaq-100 (NDX) ile korelasyonu rekor bir seviyeye yükseldi ve yılın başında 0.79’a karşı 15 Nisan’da 0.97’ye ulaştı.

Başka bir deyişle, ADA fiyatı şu anda Nisan ayında piyasa değerinden 1 trilyon dolardan fazlasını silen teknoloji ağırlıklı endeks ile aynı seviyede.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.