Cardano Bir Yükseliş veya Düzeltmenin Eşiğinde Olabilir

Cardano (ADA) fiyatı, psikolojik bir seviyeden hızlı bir yükselişin ardından ivmede bir yavaşlama gösteriyor. Bu hareket, ADA’nın yükseliş trendini oluşturabilecek veya kırabilecek büyük bir direnç ile karşı karşıya.

Cardano Fiyatı Bir Dönüm Noktasında

19 Şubat ile 23 Mart arasında Cardano fiyatı “Adem” olarak bilinen V şeklinde bir vadi oluşturdu. Bu hareketi ise “Havva” olarak bilinen yuvarlak dipli bir oluşum izledi. Adem ve Havva formasyonu, vadinin derinliği ölçülere ve 1 dolardaki kırılma noktasına eklenerek belirlenmektedir. Bu modele göre %25’lik bir yükselişle sonuçlanacak dipten dönüş modeli tanımlanır.

Teorik tahminlere göre Cardano fiyatının hedefi 1,26 dolar civarında yer alıyor. 23 Marttaki yükselişin ardından fiyat %23 değer kazandı ancak hedefi tutturamadı. Momentumdaki eksiklik, 13 Ocak’ta oluşan düşüş kırılmasından kaynaklanıyor. Bu seviye 1,22 dolardan 1,35 dolara kadar uzanıyor ve boğaları engelliyor.

Direncin kırılması, Adem ve Havva hedefine 1,26 dolardan ulaşmasına sağlayacaktır. Sonuçta 1,60 dolara bir ralliyi yapmasını sağlayacak. Toplamda, bu hareket mevcut pozisyondan %35’lik bir yükselişi temsil edecek ve 1,17 dolar seviyesinde olacak.

cardano grafik

Cardano fiyatının 1,60 dolara çıkması için bu hareketi destekleyecek, IntoTheBlock’un Global Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli oldu. Bu endeks, boğaların halihazırda 1,17 dolarda büyük bir engelle boğuştuğunu gösteriyor.

Bu alanı temizlemek, ADA’nın yolunu 1,56 dolara kadar açar; burada 6,18 milyar ADA satın alan yaklaşık 583.000 adresin “parası bitti”. Cardano’nun bu alana yapacağı bir hareket, piyasa katılımcılarının denkleştirmeye çalıştığı satış baskısında bir artışa neden olacaktır. Dolayısıyla, Cardano fiyatının yukarı yönlü yönü, 1,43 dolardan 1,70 dolara uzanan bu aralıkta sınırlandırılmıştır.

cardano giom

Teknik veriler Cardano için zorlu bir yol gösterirken, yatırımcıların her iki yönde de bir hareket için hazırlıklı olmaları gerekiyor.

1 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, ADA fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve Adem ve Havva kurulumunu sonlandıracaktır. Bu gelişme, ayıların ADA’nın 0,85 dolara düşmesinin yolunu da açacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.