Ana Sayfa Koinler Cardano (ADA) Cardano (ADA) Yaratıcısı Kripto Piyasasındaki Son Gelişmeleri Değerlendiriyor

Cardano (ADA) Yaratıcısı Kripto Piyasasındaki Son Gelişmeleri Değerlendiriyor

0

Kripto alanı son zamanlarda rafine edildi ve geliştirildi. Ekosistemdeki ‘yeniliğin’ değerini takdir eden topluluk üyeleri sayesinde, bireysel girişimler son zamanlarda bir dizi iyileştirmeyi başlattı. Cardano’dan Charles Hoskinson, devrimin özünü vurgulamak için kısa süre önce, “Yenilikler sizi sorunlardan kurtarır” yorumunda bulundu.

Devam eden piyasa trendini vurgulayan yönetici, şöyle devam etti:

“Bu noktada, altcoinler toplu olarak Bitcoin’in olduğundan daha değerli ve PoW fikir birliğini terk eden ve daha çevreci PoS alternatiflerine giden çok sayıda kurumsal para var.”

Ethereum, 2.0 yükseltmesiyle PoS konsensüs mekanizmasına geçecek. Bilindiği gibi, Cardano, Polkadot ve Solana gibi Proof of Stake coinleri, PoW kullanan rakiplerinden daha agresif bir şekilde pump’lanıyor. Ek olarak, piyasa değerlemeleri ve sıralamaları da son zamanlarda oldukça etkileyici.

Hoskinson’a göre, PoS mekanizmasını kullanan ağlar “daha fazlasını yapıyor.” Yönetici bunun “gerçek finansal uygulamaları sürdürmek için ekmek ve tereyağı gibi” olduğunu ekliyor ve devam ediyor:

“Kripto, sürdürülebilirliğe doğru büyük bir dönüm noktası yaşıyor.”

Cardano, son gelişmeler ışığında olası bir Ethereum katili olarak adlandırılıyor. Öte yandan Hoskinson, Cardano’nun elde etmek istediği şeyin onu sektördeki diğer büyük isimlerden ayırdığını belirterek iddiayı açıkça reddetti. “Gerçek” Ethereum katili sorulduğunda ise, şunları söyledi:

Her şeyden önce, Ethereum bir nevi intihar ediyor… Ethereum’u Ethereum 2.0 ile değiştiriyorlar. Yani Ethereum 2.0, Ethereum 1.0’ı öldürecek.”

Hoskinson ayrıca Cardano’nun ekosistemde “bütünsel şeyler” yaparak tüm eksik parçaları doldurduğunun altını çizdi. Başlangıç olarak, merakla beklenen Alonzo hard fork, geliştiricilerin platformunda akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak sağlayacak. Önümüzdeki 90 gün içinde, Alonzo’ya odaklanmanın yanı sıra, Cardano dikkatini diğer olası uygulanabilir projeleri de desteklemeye çevirecek. Hoskinson, aynı noktayı vurgulayarak şunları söyledi:

“Akıllı sözleşmeler için neredeyse tüm bu rollout’ı tamamladık … Bir sonraki önemli dönüm noktası, platformda varlık ihraç etme yeteneğiydi ve bir dizi NFT platformu geliyor.”

Hoskinson ayrıca, Ethereum’un, PoS mekanizmasına geçtikten sonra Cardano’yu potansiyel olarak yok edeceği varsayımını da reddetti. Hoskinson’a göre Cardano, PoS mücadelesine “liderlik ediyor”:

Ben olaya öyle bakmıyorum. Biz her zaman ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik felsefesine bağlı kaldık. PoS’u piyasaya ilk tanıtan bizdik, ancak Ethereum hala bununla mücadele ediyor. Ayrıca daha güçlü bir motorumuz var.”

Cardano, Ethereum’un önerdiği modele kıyasla daha ölçeklenebilir olduğu söylenen UTXO muhasebe modelini kullanıyor ve bu Hoskinson’a göre Cardano’ya ek bir rekabet avantajı sağlıyor.

“Mikro ödemelerde lider olacağız. Tabiki herkes aynı fikirde olmamakta özgür ve durumu eğlenceli kılan da bu. “

Son olarak, yönetici farklı teknolojileri, felsefeleri, kullanıcı tabanlarını ve zaman ufkunu vurgularken şu yorumu yaptı:

Sistemler büyüdükçe, daha yavaş gelişiyorlar. Bitcoin’e bakın. Bitcoin’in ortak geliştiricileri sistemi çaresizce geliştirmek istiyorlar … ancak bunu başaramıyorlar.”

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Cardano’nun dijital para birimi ADA da son zamanlarda oldukça iyi durumda. Bu yılın başından bu yana, kripto paranın portföyler üzerindeki etkisi, CMC’nin sıralamasında beşinci sıraya yükseldikten sonra çoğunlukla olumlu oldu.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın