Ana Sayfa Koinler Cardano (ADA) Cardano (ADA) Yaratıcısı Ethereum ve Vitalik Buterin Hakkında Yorumda Bulundu

Cardano (ADA) Yaratıcısı Ethereum ve Vitalik Buterin Hakkında Yorumda Bulundu

0

Cardano’nun yerel parası ADA’nın etkileyici performansına ve artan benimsenmesine geçtiğimiz ay boyunca hep birlikte şahit olduk. LunarCrush da ADA’yı, sosyal katılım açısından 2237 token arasında 1. sıraya yerleştirdi. ADA son 24 saatte küçük bir düzeltmeye tanık olmasına rağmen, yazı yazılırken 1.70 dolarlık fiyat seviyesinin hemen altında işlem görüyor.

Piyasa düşüşüne rağmen iyi performans göstermesi dışında Cardano denilince akla gelen bir diğer şey ise, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ile olan geçmişidir. Charles Hoskinson ve Vitalik Buterin daha önce kripto para biriminin teknik olarak üstün olup olmadığı konusunda belirli tartışmalara girmişlerdi.

Hoskinson, en büyük altcoin’i eleştirirken her zaman açık sözlü oldu. ETH’nin başlangıcından bu yana, bu önde gelen kripto savunucularının ideolojilerinde önemli farklılıklar vardı. Belki de ilk günlerde Ethereum’dan ayrılarak “ETH katili” yani Cardano üzerinde çalışmaya başlamasının nedeni budur.

Charles Hoskinson Ethereum İle İlgili Yorum Yaptı

Bu karşılaştırmalara rağmen yakın tarihli bir canlı oturumda Hoskinson şunları söyledi:

ETH, kripto alanının tarihindeki en büyük yeniliklerden biridir; Bitcoin’den çok daha büyük. Herkesin çılgınca bir şeyler geliştirebilmesini sağlamak için bir platform sağladı… Ethereum’dan çok şey öğrendik. Onların akıllı sözleşme modelini inceledik.

Devamında şunları ekledi:

“ETH 2.0’ın olgunlaşması ve büyümesi zaman alıyor ama ben iyimserim. Yakında pazara ulaşacak ve bir bütün olarak kripto topluluğu için fayda sağlayacak.”

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin’e olan saygısını dile getiren Hoskinson:

“19 yaşında olmak ve sıfırdan 300 milyon dolarlık bir ekosisteme ölçeklendirilebilecek bir araç tasarlamak  ve bunu on yıldan daha kısa bir sürede yapmak herhangi bir insanın ulaşacağı en büyük başarılardan biridir.”

Geçmişte Buterin ve kendisi arasındaki farklılıkları da kabul eden Hoskinson, bir konuda hemfikir olduklarını belirtti: Onunla her zaman aynı fikirde olduğum sadece bir konu vardı; Adem-i merkeziyetçi bir dünya için ortak hedefimiz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın