Cardano (ADA), Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Ulaştı!

Blockchain platformu Cardano’nun yerel varlığı ADA, bu haftanın başında 0.95 dolar’a ulaştıktan sonra yüzde 52’ye kadar değer kazandı. Çarşamba günü itibariyle, token hafif bir düşüşle 1.35-1.44 dolar aralığına gerilemeden önce gün içi en yüksek seviye olarak 1.48 dolar’a ulaştı.

Trader’ların, Bitcoin’in 61.000 dolar’ın üzerinde rekor kırmasının ardından düzeltmeye geçtikten sonra Cardano piyasasına akın ettiğini söyleyebiliriz.

ADA, ABD merkezli bir dijital varlık ticaret platformu olan Coinbase Pro’da listelendikten sonra en iyi kripto para birimine karşı ideal bir alan sundu. ADA’nın kayda değer yükselişi, NFT’leri çevreleyen devam eden çılgınlıktan geldi. Cardano, son “Mary” güncellemesinin ardından kullanıcıların söz konusu varlıkları blockchain’de oluşturmalarına fırsat verir.

Bununla birlikte Cardano, ilk üç kripto listesine girmek için oldukça hızlı bir şekilde yükseldi. Aralık 2020’de sadece üç ay önce, ADA yalnızca 0,14 dolar’dan işlem görüyordu. Bu nedenle, fiyat 100 günden daha kısa bir sürede 10 kat arttı.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e verdiği bir röportajda ADA fiyat artışından ve Cardano’nun artan popülaritesinden bahsetti. Röportajda Hoskinson, Cardano’nun güvenliğinin ve yönetiminin Ethereum’dan üstün olduğu konusunda dikkat çeken iddialarda bulundu. Ayrıca, Cardano’nun tedarik zinciri izleme ve oylama gibi gerçek dünya uygulamaları için uygun olduğunu da sözlerine ekledi. Bir başka iddialı açıklamada Hosking, 100’den fazla şirketin “işlevselliği olgunlaştığında Ethereum’dan Cardano’ya geçmeyi planladığını” ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.