Cardano (ADA) Fiyat Tahmini: 1 Dolarlık Hedef Hala Mümkün mü?

Cardano (ADA) fiyatı, Eylül 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış ve sonrasında yatırımcıları pek memnun edememişti. ADA ayıları, ADA’yı satın alma bölgesinin altına iterek, ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, on-chain ölçümler, kartlarda küçük bir yükseliş trendinin mümkün olduğunu gösteriyor.

Cardano Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor

Cardano fiyatı, 14 Mart’tan bu yana kazanımların neredeyse tamamını geri aldığı için hedeflerin tam tersini takip etti. Bu düşüş, ADA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 Eylül 2021’de 3,10 dolardan bu yana devam eden sıkıntılarının devam ettiğini gösteriyor.

Bu uzun süreli düşüş aynı zamanda kripto varlıkların piyasa yapısının ve Bitcoin fiyatındaki zayıflığın bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Cardano fiyatının 0,875 ila 0,955 dolar arasındaki alım bölgesinin altına düşmesi, bu teze inandırıcılık katıyor.

Tüm bu görünüm bir düşüş eğiliminde olsa da, Cardano fiyatının toparlanması ve 0,973 dolardan katı direnç bariyerini bir destek seviyesine çevirmeye çalışması için son bir şansı var. İlginç bir şekilde, bu seviye aynı zamanda 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile çakışıyor ve bu da onu kırılması zor bir seviye yapıyor.

Bu önemli direnç seviyesi aşılana kadar, yatırımcılar yükseliş görünümü aramayı bırakmalıdır. Bununla birlikte, Cardano boğaları 0,973 dolarlık engeli bir dayanak noktasına çevirmeyi başarırsa, hala 100 günlük SMA 1,01 Dolar ve aşılması gereken 1,09 Dolarlık dirençler yer alıyor.

Dolayısıyla, Cardano fiyatının muhtemelen 1 dolarlık psikolojik seviyeyi veya 1,09 dolarlık bariyeri civarında yerel bir zirve oluşturması için iyi bir şans var. Bu seviyelerin ötesinde herhangi bir hareket pek olası değildir.

cardano fiyat grafiği

Cardano için 1 doların ötesine geçmenin pek olası olmadığına dair bu görüşü destekleyen bir model de IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış (GIOM) modelidir. Bu endeks, 0,92 ila 0,97 dolar arasında yaklaşık 24 milyar ADA token’ı satın alan yaklaşık 217.000 adresin zararda olduğunu gösteriyor.

Bu on-chain ölçüm, teknik uzmanların 1,01 dolar veya 1,09 dolara bir hareket öngördükleri için nispeten daha iyimser olduğunu gösteriyor.

cardano (ada) giom

Cardano fiyatının 0,875 dolar ile 0,955 dolar arasındaki alım bölgesinden çıkamaması ihtimali üzerine, düşüş, aralığın 0,776 dolar ile yeniden test edilmesine kadar devam edecek. Bu hareket, düşüş eğiliminde olsa da, uzun vadede birikim yapmak için iyi bir seviye.

Alıcılar 0,776 dolardan çıkamazsa ve ADA bu seviyenin altına yakın bir günlük mum çubuğu üretirse, daha düşük bir dip üreterek ‘yükseliş öncesi duraklama’ tezini geçersiz kılacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.