Cardano (ADA) Fiyat Analizi: ADA %20’lik Long Fırsatı Sunuyor!

Cardano (ADA) fiyatı, likidite (liquidity) toplamak için haftalık destek seviyesi olan 1,20 doların altına geriledi. Hızlı bir toparlanma %20’lik bir kazanç sağlayabilir ve ADA’yı 1,42 dolarlık seviyeye doğru itebilir.

Öte yandan 1,02 dolarlık seviyenin altında kaydedebilen ‘dört saatlik bir mum çubuğu’ üstte bahsedilen yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Cardano (ADA) fiyatı bir süredir kritik bir destek seviyesinin altında işlem görüyor. Kısa vadeli düşüş görünümü, mevcut eğilimi tersine çevirebilecek bir dip oluşturuyor olabilir. Söz konusu direncin üzerinde bir toparlanma, hızlı bir şekilde daha yüksek seviyelere koşmayı yeniden başlatmanın anahtarı olacaktır.

Cardano Fiyatı İyileşmeye Çalışıyor

Cardano fiyatı, 4 Aralık 2021’de 1,20 dolarlık destek seviyesi etrafında birden fazla düşük seviye belirledi ve altında çok sayıda “sat-durdur (sell-stop)” likiditesi bıraktı. 8 Ocak’ta ADA bu engeli aşmayı başardı ve kullanılmayan likiditeyi toplayarak piyasa yapıcısı manipülasyonunun sinyalini verdi.

1,20 doların üzerinde hızlı bir toparlanma, daha yüksek bir zaman çerçevesi (haftalık) destek seviyesi olduğu için büyük bir yükseliş trendini başlatmanın anahtarı olacaktır. Yatırımcılar mevcut piyasa seviyesinde (1,18 dolar) long pozisyonlara girebilir ve ADA’nın 1,20 dolar engelini aşmasını bekleyebilir.

1,35 dolardaki direnç seviyesi, trader’ların varlıklarını boşaltmaya başlayabilecekleri yerdir. Piyasa katılımcılarının karlarını ölçeklendirebilecekleri diğer seviyeler arasında 1,39 dolar ve 1,42 dolar seviyeleri bulunuyor. Bazı durumlarda, Cardano fiyatı haftalık direnç seviyesini 1,46 dolarda yeniden test edebilir ve dört saatlik arz bölgesine denk gelir ve 1,46 ile 1,52 dolar arasında git-geller yapabilir.

Kayıplarını en aza indirmek isteyen trader’lar için önerilen stop-loss seviyesi, 8 Ocak’ın en düşük seviyesi olan 1,12 doların hemen altına yerleştirilebilir ve 4RR (riskten ödüle) bir trade sağlar. Aksi takdirde, stop-loss, 1,02 dolar ila 1,19 dolar talep bölgesinin alt sınırının altına rahatlıkla yerleştirilebilir. Ancak bu kurulum, 1.55RR’lik bir ticareti ortaya koyuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.