Cardano (ADA) Fiyat Analizi: ADA %20’lik Long Fırsatı Sunuyor!

0
Cardano (ADA) Fiyat Analizi: ADA %20'lik Long Fırsatı Sunuyor!

Cardano (ADA) fiyatı, likidite (liquidity) toplamak için haftalık destek seviyesi olan 1,20 doların altına geriledi. Hızlı bir toparlanma %20’lik bir kazanç sağlayabilir ve ADA’yı 1,42 dolarlık seviyeye doğru itebilir.

Öte yandan 1,02 dolarlık seviyenin altında kaydedebilen ‘dört saatlik bir mum çubuğu’ üstte bahsedilen yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Cardano (ADA) fiyatı bir süredir kritik bir destek seviyesinin altında işlem görüyor. Kısa vadeli düşüş görünümü, mevcut eğilimi tersine çevirebilecek bir dip oluşturuyor olabilir. Söz konusu direncin üzerinde bir toparlanma, hızlı bir şekilde daha yüksek seviyelere koşmayı yeniden başlatmanın anahtarı olacaktır.

Cardano Fiyatı İyileşmeye Çalışıyor

Cardano fiyatı, 4 Aralık 2021’de 1,20 dolarlık destek seviyesi etrafında birden fazla düşük seviye belirledi ve altında çok sayıda “sat-durdur (sell-stop)” likiditesi bıraktı. 8 Ocak’ta ADA bu engeli aşmayı başardı ve kullanılmayan likiditeyi toplayarak piyasa yapıcısı manipülasyonunun sinyalini verdi.

1,20 doların üzerinde hızlı bir toparlanma, daha yüksek bir zaman çerçevesi (haftalık) destek seviyesi olduğu için büyük bir yükseliş trendini başlatmanın anahtarı olacaktır. Yatırımcılar mevcut piyasa seviyesinde (1,18 dolar) long pozisyonlara girebilir ve ADA’nın 1,20 dolar engelini aşmasını bekleyebilir.

1,35 dolardaki direnç seviyesi, trader’ların varlıklarını boşaltmaya başlayabilecekleri yerdir. Piyasa katılımcılarının karlarını ölçeklendirebilecekleri diğer seviyeler arasında 1,39 dolar ve 1,42 dolar seviyeleri bulunuyor. Bazı durumlarda, Cardano fiyatı haftalık direnç seviyesini 1,46 dolarda yeniden test edebilir ve dört saatlik arz bölgesine denk gelir ve 1,46 ile 1,52 dolar arasında git-geller yapabilir.

Kayıplarını en aza indirmek isteyen trader’lar için önerilen stop-loss seviyesi, 8 Ocak’ın en düşük seviyesi olan 1,12 doların hemen altına yerleştirilebilir ve 4RR (riskten ödüle) bir trade sağlar. Aksi takdirde, stop-loss, 1,02 dolar ila 1,19 dolar talep bölgesinin alt sınırının altına rahatlıkla yerleştirilebilir. Ancak bu kurulum, 1.55RR’lik bir ticareti ortaya koyuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın