Ana Sayfa Koinler Cardano (ADA) Cardano (ADA) Alonzo Güncellemesinin İlk Test Ağını Başlattı! Sırada Ne Var?

Cardano (ADA) Alonzo Güncellemesinin İlk Test Ağını Başlattı! Sırada Ne Var?

0

Input Output HK’daki (IOHK) geliştirme ekibi, ağa akıllı sözleşmeler getirmeye yönelik Cardano’nun Alonzo güncellemesinin ilk test ağını (testnet) başlattığını duyurdu.

Kod adı Alonzo Blue olan test ağı başlangıçta Cardano ve Plutus öncülerinin ortakları olan küçük bir grup SPO’nun (hisse havuzu operatörleri) kullanımına sunulacak.

Alonzo güncellemesi tamamlandığında, akıllı sözleşme özelliklerini Cardano ana ağına başarıyla entegre edecek. Bu, nihayetinde Cardano’nun gelişimine yol açacak ve geliştiricilerin DeFi, Oyun, NFT’ler ve daha fazlası için merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyacak. Alonzo güncellemesinin Haziran veya Temmuz ayına kadar tamamlanacağı ve ardından son lansmandan önce kodda dört haftalık bir donma olacağı tahmin ediliyor. Donma, cüzdanlar, borsalar ve bireysel geliştiricilere, Cardano Mainnet’teki son lansmana hazırlanırken kodlarını yükseltmeleri için bir zaman aralığı sağlayacak. Önümüzdeki günlerde IOHK ekibi tarafından somut bir tarih ve saat paylaşılması bekleniyor.

Birkaç saat önce, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, projenin akıllı sözleşmelerin hayata geçirilmesi yolunda ilerlediğini Twitter üzerinden yineledi. Ayrıca aşağıdaki tweet’te görüldüğü gibi Cardano’nun internet trollerini en iyi “trol” yarışmasına davet etti.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın