Cardano (ADA) Alonzo Güncellemesinin İlk Test Ağını Başlattı! Sırada Ne Var?

Input Output HK’daki (IOHK) geliştirme ekibi, ağa akıllı sözleşmeler getirmeye yönelik Cardano’nun Alonzo güncellemesinin ilk test ağını (testnet) başlattığını duyurdu.

Kod adı Alonzo Blue olan test ağı başlangıçta Cardano ve Plutus öncülerinin ortakları olan küçük bir grup SPO’nun (hisse havuzu operatörleri) kullanımına sunulacak.

Alonzo güncellemesi tamamlandığında, akıllı sözleşme özelliklerini Cardano ana ağına başarıyla entegre edecek. Bu, nihayetinde Cardano’nun gelişimine yol açacak ve geliştiricilerin DeFi, Oyun, NFT’ler ve daha fazlası için merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyacak. Alonzo güncellemesinin Haziran veya Temmuz ayına kadar tamamlanacağı ve ardından son lansmandan önce kodda dört haftalık bir donma olacağı tahmin ediliyor. Donma, cüzdanlar, borsalar ve bireysel geliştiricilere, Cardano Mainnet’teki son lansmana hazırlanırken kodlarını yükseltmeleri için bir zaman aralığı sağlayacak. Önümüzdeki günlerde IOHK ekibi tarafından somut bir tarih ve saat paylaşılması bekleniyor.

Birkaç saat önce, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, projenin akıllı sözleşmelerin hayata geçirilmesi yolunda ilerlediğini Twitter üzerinden yineledi. Ayrıca aşağıdaki tweet’te görüldüğü gibi Cardano’nun internet trollerini en iyi “trol” yarışmasına davet etti.

Kaynak : Ethereum World News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.