Nisan 27, 2022

Cardano (ADA) Ağından Yeni Güncelleme: Blok Boyutu Artırıldı

Cardano (ADA) geliştiricileri, proje ağının kullanıcı deneyimini ölçeklendirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olacağını söyledikleri bir güncelleme sundu.

Cardano geliştirme firması Input Output Hong Kong’un (IOHK) yeni bir Twitter paylaşımına göre, güncelleme Cardano ağının blok boyutunu yüzde on artırarak 80 kiloByte’tan (kB) 88 kB’ye yükseltildi. IOHK tarafından Pazartesi günü yapılan duyuruya göre, yükseltme geçen hafta sonu önerildi.

“Bu %10’luk artış, verimi ve DApp [merkezi olmayan uygulama] performansını artırmaya devam etmeye yardımcı olacak önemli bir ağ geliştirmesini temsil ediyor. 2022 boyunca Cardano’yu ölçeklendirmeye devam etmek için yaptığımız bir dizi planlı ağ optimizasyonunun en sonuncusu.” 

Cardano

Yapılan açıklamaya göre güncelleme yalnızca ağın verimini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda blockchain üzerine inşa edilen DApp’lerin performansını da artıracak.

IOHK geliştiricileri, “bir sonraki artışı belirlemek” için güncellemenin dağıtıldığı noktadan itibaren en az beş gün boyunca ağın performansını izlemeyi planlıyor.

Söz konusu güncelleme, Cardano’nun Şubat ayında gerçekleştirdiği önceki blok boyutu artışından sadece birkaç ay sonra geldi. IOHK, ağın işlem hacminde “son zamanlarda büyük bir artışa” tanık olduğunu ve gelecekte daha fazla talep beklediğini belirtti.

Bununla birlikte Cardano’nun yerel varlığı piyasa düşüşü sırasında mücadele etmeye devam ediyor: ADA, son yedi günde yaklaşık %11.25 düşüşle, yazı yazılırken 0.8385 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 9. sıradaki kripto varlığı da bir ay önce ulaştığı yerel zirveden %29 ve geçen Eylül ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %72 düştü.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.