Cardano (ADA) 1,15 Doları Aştı ve 1,50 Dolara Doğru İlerleyebilir: Cardano Kısa Vade Yorumu

0

Altkoinlerin yeni rekorlara koştuğu günlerde rekor tazeleyen varlıklara ADA da eklendi. Cardano beklenen yükseliş hareketini gerçekleştirerek gün içerisinde 1,15 dolara kadar yükselerek rekorunu kırdı. Trendin 1,15 dolar sonrası bir dirençle karşılaşması bir miktar geri çekilmeye sebep oldu ve güncel fiyat 1,08 bandında dalgalanıyor. Ancak trendin devam etmesi oldukça muhtemel ve fiyat yukarıya ittirilebilir.

ADA ocak ayının son günlerinde yatay durağan bir hareket izliyordu. Şubat ayına girildiğinde kırılma yaşayarak 1,15 dolara uzanan bir trend isteğine kavuştu ve değerini katlayarak yol aldı. Son 24 saatlik veriler %20’nin üzerinde değerlenme kaydetti. Bu yükselişin devam edip etmeyeceği ise bir çok yatırımcı için merak konusu oldu.

Teknik Göstergeler

4 saatlik verilerde trend için devamlılık göstergelerini arttırıyor. Stokastik RSI verileri 97 gibi ciddi bir yükseklikle aşırı alım noktasına işaret ediyor ve MACD indikatörü olumlu bölgenin oldukça üzerinde. Bollinger bantlarının genişliği saatlik ve 4 saatlik grafiklerde trendin devam etme isteğini gösteren başka bir noktadır.

RSI verileri rekor seviye sonrası aşırı alandan daha stabil bir bölgeye hareketlenmişti fakat yükselme eğilimine geçti. Şu an için RSI nötr 50 bazın üstünde ve 64 seviyelerinde yer alıyor. SAR verilerindeki alış sinyalleri yineliyor.

Kaynak: Tradingview

Tüm bu olumlu yansımalara ek olarak ADA taleplerinde bir azalma görülüyor. Yükselişte etkisi büyük olan taleplerin azalma ADA için risk uyandırıyor ve fiyat düşüşlerinin en büyük sebebi olabilir. Saatlik verilerde arma eğilimi gözleniyor. Bu durum devam ederse yükselişin gelmemesi için sebepler oldukça azalacaktır.

ADA boğalarının süreci ayılara karşı iyi yönetmesi gerekiyor. OBV hacim verileri Chaikin verilerine nazaran daha olumlu bir veri sunuyor. Yüksek dengesel hacim verisi artışta yön belirleyebilir.

Direnç seviyesiyle karşılaşan varlık 1,15 doları aşarak boğaların desteğini görebilirse ADA 1,42 dolara kadar yükselebilir. ADA 1,05 dolarda kendisine destek bulmuş durumda, yükselişin önü kesilirse varlık bu seviyeye kadar bir düzeltme görebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın