Şubat 15, 2024

Cardano 1 Dolar Olacak Mı? ADA Alternatifi Coinler Hangileri?


Son güncellenme : 15.02.2024 - 11:44

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

Son zamanlarda yükseliş eğilimi göstererek yatırımcıların dikkatini çeken altcoinlerden biri de Cardano (ADA). Tokenin 50 günlük üssel hareketli ortalaması (EMA) bazı analistlere göre yükseliş eğilimini devam ettirebileceğini söylüyor. ADA 15 Şubat i̇ti̇bariyla 0,58 dolar seviyesinde bulunuyor. 0,50 dolarlık destek noktası, tokenin yükseliş duruşunu sürdürmesi için oldukça önemli görünüyor.

Yakın gelecek için Cardano’nun teknik göstergeleri olumlu bir görünüme işaret ediyor. ADA, son bir haftada yüzde 14’lük; son bir ayda ise yüzde 9’luk bir yükseliş elde ediyor. Deneyimli kripto analisti Av_Sebastian, Bitcoin’in yükseliş momentumunun Cardano üzerinde etkili olduğunu düşünüyor. Ayrıca, Cardano’nun kısa sürede 0,75 dolara ulaşarak yılın en yüksek seviyelerini bile aşabileceğine inanıyor.

Cardano’nun gelişen tekniğinin takdir edilmesi ve tokenin daha çok benimsenmesine rağmen, bazı uzmanlar, Bitcoin yarılanması öncesinde 1 dolara ulaşmasını imkansız olarak görüyor. Tabii şiddetli bir altcoin koşusu veya devasa katalizörler ortaya çıkarsa bu durum değişebilir.

Ünlü yatırımcı Dan Gambardello yakın zamanda, Cardano’nun planlanan yarılanma etkinliğine kadar 1 dolara ulaşamayacağına dair 1.000 ADA’ya bahse girdi. Gambardello haklı çıkarsa kâr edecek. Dolayısıyla, bazı yatırımcılar bu bahsi gerçekçi bir yükseliş perspektifi olarak değerlendiriyor.

Cardano’nun gidişatı, yükseliş momentumunun önemli bir göstergesi olan 50 EMA’nın üzerinde kapanma yeteneğine bağlı. Bu seviyenin altındaki bir ihlal potansiyel olarak bir konsolidasyon dönemine ve hatta fiyatta bir geri çekilmeye yol açabilir.

Sponsorlu içerik tarafından aktarılana göre, bir başka yükseliş eğilimi gösteren token ise SMOG token oluyor. Kripto analistleri, şanslı ejderha motifi nedeniyle SMOG’u, Çin topluluğundan faydalanacak olan meme coinlerinden biri olarak kabul ediyor. SMOG token satın almak,  şu anda büyük ilgi görüyor ve önemli bir büyüme potansiyeli gösteriyor. Bu sponsorlu yazıda projenin detayları aktarılıyor.

Smog Token (SMOG) – Solana’nın Gücünden Yararlanan Yeni Meme Coin

SMOG token, son 24 saatte yüzde 22’lik etkileyici bir fiyat artışıyla daha da ivme kazanıyor. SMOG, piyasaya çıkış hikayesiyle diğer meme coinlerden ayrılıyor. Token, ön satış aşamasını atladı ve Jüpiter DEX’te lansmanını yaptıktan sonra direkt olarak satılmaya başlandı. İlk günlerde fiyatında görülen inanılmaz artışla kripto dünyasında FOMO yaratmayı başardı ve daha fazla kripto meraklısına ulaştı.

SMOG, Jüpiter’deki başarılı lansmanının ardından bu hafta en çok konuşulan meme paralarından biri olarak ortaya çıktı. Kökeni Solana olan bu viral meme coin, toplam kilitli değeri (TVL) 1 milyar doların üzerinde olan çapraz zincirli bir platform olan PortalBridge.com’u kullanıyor. Wormhole aracılığıyla Ethereum’a erişimini de genişleterek daha fazla ilgi topluyor.

Yatırımcılar, Solana meme coinlerinin en ünlü ve mevcut lideri olan BONK ile SMOG’u karşılaştırıyor. BONK, Şubat 2023’te piyasaya sürüldü, ancak kripto para kamuoyunda başarıya ulaşmadan önce 9 ay sadece bekledi; fiyatında önemli bir değişiklik yaşanmadı. SMOG tokenin sunduğu başlangıç ​​oldukça farklı ve BONK’tan nispeten daha güçlü. Yatırımcıların ilgisini bu denli çekmesinin nedeni de bu güçlü başlangıç olabilir.

Tokenin birden fazla kullanım durumu bulunuyor. Yatırımcılar, SMOG token sayesinde bir kripto topluluğu olan “The Dragon’s Court”a özel erişim elde ediyor. Topluluğun büyümesini önemseyen ekip, farklı kullanım durumları yaratarak tokenin hızlı büyümesini de göz önünde bulunduruyor.

Token kullanımı, kripto meraklıları arasında en çok aranan özelliklerden biri olan staking özelliğini de içeriyor. SMOG token stake etmek, sahiplerinin ödüller kazanacağı ve airdrop puanları biriktireceği anlamına geliyor.

SMOG Token incelemek için tıklayın.

SMOG Fiyat Geçmişi

SMOG token projesi, 7 Şubat 2024’te Jupiter DEX’te 0,001419 dolarlık fiyatla başlatıldı. Token, Dextools, Dexscreener ve Birdeye’de son 24 saatin en yüksek trendine yükseldikten sonra yüzde 5878’lik meteorik bir artış kaydetti ve fiyatı 0,08803 dolara ulaştı.

6 gün içinde SMOG fiyatı ortalama olarak yüzde 2000 arttı. İlk günlerin coşkusunun ardından SMOG token, 0,040 dolar civarında daha sağlıklı fiyatlarla istikrara kavuştu. Token fiyatı 15 Şubat itibarıyla 0.044 dolar seviyesinde bulunuyor.

Kripto dünyasında sıklıkla görülen zirveye ulaşma ve ardından fiyatta düzeltme SMOG token satın almak isteyen yatırımcılar için sağlıklı bir durum. Bu varyasyon, fiyatını daha sessiz bir şekilde oluşturmak için sağlam bir temel oluşturmasına olanak tanıyor.

SMOG Token Devasa Bir Airdrop Sunuyor

SMOG toplam arzının yüzde 35’ini token sahipleri için Airdrop ödüllerine tahsis ediyor. SMOG token satın alma işlemi yapan yatırımcılar, yalnızca tokeni tutarak airdrop ödüllerine hak kazanacaklar.

Ayrıca proje, topluluğu daha da teşvik etmek amacıyla ünlü görev organizasyon platformu Zealy.io ile ortaklık kurdu. Bu platform, kullanıcıların ek airdrop puanları biriktirmelerine, topluluk sıralamasında yükselmelerine ve mümkün olduğunca çok sayıda ek ödül toplamalarına olanak tanıyor. Kullanıcılar burada günlük, haftalık ve aylık görevleri yerine getirebilecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : SMOG
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?