Çalışanlar Bitcoin Cash İle Ücretlerini Alabilecekler!

0

Kripto para ile ödeme yapmak, sektördeki bir çok şirket için olağan bir yöntem olarak gözükse de henüz toplumlara tam olarak adapte olmuş bir yöntem değil. Bazı şirketlerden konuyla alakalı girişimler gelse de henüz çok profesyonel bir altyapı hazırlayan kurum yok. Bunun önündeki en büyük neden kripto paraların fazla volatil olması olabilir. Bir insanın bir aylık kazancını bu kadar riskli bir değerle alması çok da akıl kârı olmayabilir.

Buna rağmen kripto paraların hayatımıza daha çok girebilmesi için ödeme yöntemi olarak kullanılabilmesi, en kolay ve hızlı yöntem olabilir. Kripto paraların maaş bordrosu ve insan kaynakları ihtiyacını karşılamaya yönelik kurulan Bitwage şirketi konuyla ilgili geniş bir girişim başlattı.

Bitwage ABD, Avrupa ve İngiltere’de bulunan şirketlerin çalışanlarına Bitcoin Cash ile ödeme yapabilmelerini sağlayacak bir çalışma başlattı. Bu proje ile ABD, Avrupa ve İngiltere’de ki şirketler çalışanlarına Bitcoin Cash ile ödeme yapabilecekler.

Şirket daha önce Bitcoin ve Ethereum ile bu işlemleri gerçekleştiriyordu. Daha sonra müşteri isteklerini öğrenmek için bir anket düzenledi ve anket sonucunda Bitcoin Cash’i de bu listeye eklemeye karar verdi. Şirketin CEO’su Jonathan Chester, ” Kripto paraların yaygınlaşması ile çalışanlar kripto para portföylerini genişletmek istiyorlar, bizde çalışanların en sevdikleri kripto para birimlerini elde etmesini kolaylaştırıyoruz” dedi.

Şirket çeşitli meslek grupları dahil toplam 30.000 kişiye bu hizmeti veriyor. Şirketle ortak çalışan örgütlerin içinde Google, Facebook, Uber ve American Express gibi dev şirketler de var.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın