Büyük Twitter Dolandırıcılığında Son Durum!

15 Temmuz günü adeta gündeme oturan Twitter saldırısında Joe Biden, Elon Musk, Bill Gates, Kanye West, Kim Kardashian, Wiz Khalifa, Warren Buffett, Mike Bloomberg, Barack Obama ve Jeff Bezos dahil olmak üzere pek çok ünlü ismin Twitter hesapları ele geçirilmişti. Söz konusu hesaplar takipçilerinden Bitcoin talep etmek amacıyla benzer şekilde tweetler paylaştı. Kısaca ünlü hesaplar, büyük bir hack kampanyasının kurbanı oldu.

Hack Olayı Nasıl Gerçekleşti?

Bu olay uzunca bir süre konuşuldu ve gün geçtikçe saldırı ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz gün Twitter, bazı şirket çalışanlarının yeni güncellenmiş bir “telefon kimlik oltalama saldırısına” maruz kaldığını doğruladı.

Twitter net bir şekilde söylemese de, muhtemelen saldırganlar Twitter çalışanlarını arayarak kendilerini Twitter’ın kendi güvenlik ekibinin birer üyesi gibi tanıttı. Bu yolla giriş bilgilerini ele geçirerek içerideki sistemlere sızmayı başardı.

3 Şüpheli Tutuklandı!

17 yaşındaki Graham Clark, 19 yaşındaki Mason Sheppard ve 22 yaşındaki Nima Fazeli, hack saldırısı ile ilgili tutuklandı.

Dün gerçekleşen tutuklama ilgili şüphelilerin yaşları oldukça dikkat çekti. Bitcoin fiyatındaki yükselişin de etkisiyle bu haber, BTC’nin Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girmesini sağladı. Konuyla ilgili resmi açıklama ise şu şekilde:

“Birleşik Krallık’taki Bognor Regis’te ikamet eden “Chaewon” kod adıyla bilinen 19 yaşındaki Mason Sheppard, elektronik para transferi sahtekarlığı yapmak için komplo kurmak, kara para aklamak için komplo kurmak ve korunan bir bilgisayara kasıtlı olarak erişmek ile suçlandı. Orlando, Florida’dan 22 yaşındaki “Rolex” kod adlı Nima Fazeli, korunan bir bilgisayarın kasıtlı erişimine yardım ve yataklık etmek ile suçlandı.”

Yapılan resmi açıklamada reşit olmadığı için Graham Clark’ın ismini gizledi. Fakat Florida’daki pek çok haber sitesinde Graham Clark’ın kimliği paylaşıldı. Clark’ın alacağı ceza henüz kesinleşmemiş olsa da Sheppard’ın 45 yıl hapis, Fazeli’nin ise 5 yıl hapis ile yargılanacağını söyleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.