Büyük Ethereum Adreslerinin, Son Haftalardaki Dikkat Çeken Hareketleri

Dünyanın en değerli ikinci dijital varlığı olan Ethereum, kripto para piyasasının güçlü bir toparlanma kaydetmesiyle son 24 saatte %7’den fazla değer kazandı. Büyük ETH adresleri Ethereum coin’lerinin birikimini hızlandırdığından, Ethereum’un on-chain etkinliği de son birkaç hafta içinde hızla arttı.

Kripto analitiği ve veri hizmetleri sağlayıcısı Santiment, bugün Ethereum balinaları hakkındaki son raporunu yayınladı ve ilk 10 ETH adresinin şu anda toplam 19.08 milyon coin tuttuğunu belirtti. Bununla birlikte, önde gelen dijital borsalardaki ETH arzı düşüyor.

“En iyi 10 Ethereum balina adresi, tutulan arz açısından yeni bir dönüm noktasına doğru ilerliyor. Şu anda 19.08 milyon ETH tutan bu en iyi adresler, fiyat 4.300 dolar’ın üzerine fırlamadan üç hafta önce 19.25 milyon ETH ile tüm zamanların en yüksek seviyesini elinde tutuyordu.”

ETH’nin ağ güncellemesi olan Ethereum 2.0, yakın zamanda ETH topluluğundan büyük destek aldıktan sonra mevduat sözleşmesi kapsamında 5 milyon token’ı geçti. Volatilitedeki son düşüş nedeniyle, ETH ağındaki ortalama işlem ücreti son 4 hafta içinde 60 dolar’dan 6,08 dolar’a düştü.

Bunların yanında ETH balinaları, hafta başından bu yana ETH hareketini hızla artırdı. Dün, bir blockchain izleme ve analiz platformu olan Whale Alert, bilinmeyen bir cüzdana 48.582 Ethereum içeren bir işlem bildirdi. Söz konusu transfer 2 Haziran Çarşamba günü saat gerçekleştirildi. Bilinmeyen transferlerdeki son artışın yanı sıra, bu hafta önde gelen dijital borsalardan kripto cüzdanlarına doğru büyük Ethereum hareketleri de bildirildi. Bugün erken saatlerde, değeri 55 milyon doları aşan 20.522 ETH kripto para borsası Binance’den dijital bir cüzdana aktarıldı.

Glassnode tarafından yayınlanan en son verilere göre, akıllı sözleşmeler şu anda toplam Ethereum arzının yaklaşık %23’ünü elinde tutuyor. Öte yandan, kripto borsaları, Eylül 2020’de yaklaşık %17 olan toplam ETH arzının yaklaşık %12’sine sahip.

Kaynak : Finance Magnates


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.