Büyük Çaplı Twitter Saldırısının Ardından Bitcoin Gündem Oldu!

Dün gece adeta gündeme oturan Twitter saldırısında Joe Biden, Elon Musk, Bill Gates, Kanye West, Kim Kardashian, Wiz Khalifa, Warren Buffett, Mike Bloomberg, Barack Obama ve Jeff Bezos dahil olmak üzere pek çok ünlü ismin Twitter hesapları ele geçirildi. Bununla ilgili detaylı bir haber sitemizde bulabilirsiniz.

Söz konusu saldırının ardından resmi Twitter Destek hesabında yapılan açıklamada koordine bir sosyal mühendislik saldırısı olduğu söylendi.

“Twitter’daki hesapları etkileyen bir güvenlik açığını fark ettik. Olayı soruşturmak ve düzeltmek için çalışıyoruz […] Kimi hesapların tweet atmasını kısıtlıyor, şifreni sıfırlama ve bazı işlevleri geçici olarak durduruyoruz.”

Saldırı Nasıl Gerçekleşti?

Olayın nasıl gerçekleştiği ile ilgili zaman geçtikçe pekçok teori ortaya atıldı. Bu teorilerden birine göre eski ya da halen çalışan bir Twitter personeli aracılığıyla bu saldırı gerçekleştirildi.

Twitter’ın yönetici paneline eriştiğini söyleyen kişilerin ekran görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. Sosyal medya devi kural ihlali nedeniyle bunları aynı hızla silmeye başladı.

Bazı kullanıcılar, Twitter’ın eski bir geliştiricisinin saldırının arkasında olduğunu iddia etti. BadCrypto podcast sunucusu Travis Wright’da, BoboChan adlı bir grubun sorumluluğu üstlendiğini bildiren aşağıdaki paylaşımı yaptı:

Twitter Kripto Topluluğunun Tepkisi Ne Oldu?

Hack olayı dün gece Bitcoin hashtag’i ile twitter’da çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı. Kimi topluluk üyeleri bunun iyi bit reklam olduğunu düşünürken, kimileri de Bitcoin’in kötü bir olayla anılmasından endişe duydu. Türk kripto para analistlerinden Selcoin’in düşünceleri şu şekildeydi:

“Tüm dünyada gündem #Bitcoin oldu. Bitcoin bilinirlik açısından güzel PR oldu, ana problem burada twitter. Çünkü hacklenen direkt twitter. Gene de bir çok kişi bitcoin aleyhine yaygara yapabilir fırsattan istifade.”

Anthony Pompliano ise, “Twitter hacklendi. Bitcoin hiç saldırıya uğramadı” diyerek Bitcoin tarafında bir duruş sergiledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.