Büyük Borsalardaki Teknik Sorunlar, Kripto Para Fiyatlarını Nasıl Etkiledi?

Dünyanın en büyük iki kripto para borsası, 2 Eylül Çarşamba günü piyasadaki büyük satışların ortasında teknik sorunlar yaşadı.

Coinbase borsasının geçtiğimiz saatlerde offline olmasıyla müşterileri, platformda listelenen dijital varlıklarını diğer kullanıcılara gönderemedi. Sorun, yazının kaleme alındığı sırada çözüldü. Binance kullanıcıları ise web sitesi işlemlerinde zorluklar yaşadı. Bu nedenle, Binance.com bir süredir kullanılamıyordu. Teknik destek sorunu doğruladı ve mümkün olan en kısa sürede çözme sözü verdi. Artık web sitesi tamamen çalışır durumda. Binance yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Binance.com’a erişimde bazı geçici zorluklar olduğunun farkındayız. Ekibimizin bunun üzerinde çalıştığından emin olabilirsiniz. Sabrınız için teşekkür eder ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Bunların yanında kripto para piyasası, son bir kaç saattir kırmızı rengin hakim olduğu bir tablo çiziyor. Düşüşe neyin sebep olduğunu söylemek zor olsa da, Güney Kore Bithumb’ın sorunları ve iki büyük borsadaki kesintilerin düşüşü tetiklediği aşikar.

Yazım sırasında, Bitcoin (BTC) 11.350 dolardan işlem görüyor. Önde gelen dijital para, Çarşamba gününün başlangıcından bu yana yaklaşık %5 değer kaybetti ve aşağı yönlü momentum hala güçlü.

Ethereum (ETH) kısmen 441 dolara toparlanmadan önce 420 dolara düştü. ETH, günün başlangıcından bu yana %7’nin üzerinde düştü, ancak kısa vadeli momentum hala pozitif, bu da kripto paranın bazı kayıpları geri kazanma şansının olabileceği anlamına geliyor. XRP 0,30 doların üzerine çıkamadı ve 0,2630 dolara kadar düştü. Yazım anında, kripto para gün başından bu yana %6 düşüşle 0,2750 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.