Buterin Bu Meme Coin’de 25 Trilyonluk Satış Gerçekleştirdi: Fiyat Çöktü!

  • Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kimliği belirsiz bir kişiden aldığı 25 trilyon meme coin’i sattı, bu satışın sonucu olarak, varlığın fiyatı yüzde 60 oranında düştü. Buterin tarafından Uniswap aracılığıyla satılan toplam token miktarının 33.475 USDC olduğu tahmin ediliyor.

Daha önce de KoinFinans tarafından belirttiği üzere 28 yaşındaki milyarder, meme coin’in yaratıcısı tarafından Shiba Inu arzının yarısını istemeden de olsa hediye olarak kabul etmek zorunda kalmış ve sürekli olarak böyle coin’lerin gönderildiğini söyleyen Ethereum kurucusu, bu konudan duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti.

Ancak buna rağmen bir süre önce, Shitcoin’in yaratıcısı Buterin’e büyük miktarda Shiba Inu token gönderdi. Meme coin’in yaklaşık 6 milyar dolar değerindeki yüzde 90’lık kısmını yakan ETH yaratıcısının elinde sadece 33 bin dolar değerinde 25 trilyon Shitcoin (SHIT) kalmıştı. Buterin’in sonunda bu zulasını sattığı ortaya çıktı.

PeckShieldAlert’dan alınan verilere göre token’lar iki ay önce Ethereum’un kurucusunun sahip olduğu vitalik.eth adresine aktarıldı. Ethereum tabanlı birçok proje, kripto topluluğu tarafından fark edilmeyi umarak token’larının bir kısmını Vitalik Buterin’e aktararak öne çıkmaya çalışmaya devam ediyor.

Buterin’in yaklaşık iki ay önce bir airdrop olarak gönderilen bu token’ları elinde neden bu kadar uzun süre tuttuğu bilinmiyor olsa da, Ethereum’un PoS’a geçişinin arifesinde, blok zinciri yaratıcısının portföyünü temizlemeye karar vermiş olabileceği düşünülüyor.

Daha önce rızası olmadan ona herhangi bir token göndermemelerini isteyen ETH kurucusu, gerçekleştirdiği bu büyük satışın ardından meme coin’in fiyatında yüzde 60’lık büyük bir çöküşe neden oldu.

Bu büyük çöküşten toparlanan ShitCoin (SHIT), son 24 saatte yaklaşık yüzde 30’luk bir düşüşle yazım sırasında 0,00000014 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ShitCoin

Ethereum yaratıcısı bu ara oldukça meşgul

Vitalik, portföyünü çeşitli şüpheli varlıklardan arındırmaya çalışırken, Ethereum’un arka bahçesinde diğer multi-milyar dolarlık diğer önemli gelişmeler gerçekleşmeye devam ediyor. Bu gelişmeler arasında, Ethereum ağının bir başka olası hard fork’u, Buterin için büyük bir baş ağrısı olabilir gibi görünüyor.

Blok zincirinin Proof-of-Work (PoW) fikir birliğini reddetmesinin bir sonucu olarak madenciler, pahalı ETH madencilik ekipmanının kullanım dışı kalacağını ve işletmeye yatırılan kaynakların asla karşılığını vermeyebileceğini fark etmeye başladılar. Gelirlerin anında sıfıra düşeceğini anlayan madenciler, ekosistemden tamamen dışlanacakları sonucuna vardı.

Aynı zamanda, Çin madencilik ekosistemindeki en büyük oyunculardan biri olan Chandler Guo, Ethereum PoW zincirinde madenciliğe devam etmeyi planladığını ve yeni blok zinciri ETHPoW’a geçişle yeni bir ağ hard fork’u hazırladığını söyledi. Bu nedenle, zaten çatallanmış Ethereum Classic’e ek olarak, ekosisteme Ethereum’un genel bütünlüğü için yararlı görünmeyen başka bir dal eklenebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.