Bu Yıl Kripto Para Sektörünü Neler Bekliyor? Coinbase CEO’su Açıkladı!

3 Mart Salı günü, Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, Twitter’dan yaptığı paylaşımları ile “aşağı borsa ve faiz indirimlerinin bu yıl kriptoda büyümeye yol açabileceğini” söyledi.

Armstrong’un yorumları, Amerika Birleşik Devletleri merkez bankasının (Fed) politika faizini 50 baz puan indirerek yüzde 1- 1.25 aralığına çekmesinden kısa bir süre sonra geldi. FED’in bu uygulamasının sebebi ise corona virüsünün ABD ekonomisine yönelik tehdide karşı koymaktı. Bu, Aralık 2008’den bu yana FED’in ilk indirimi oldu.

Brian Armstrong ise bu gelmişler yaşanırken şu açıklamaları yaptı:

“Hisse senedi piyasalarının düşmesi ve faiz oranındaki indirimler bu yıl kripto para endüstrisinin büyümesine neden olabilir. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, para arzını genişletmek, kantitatif genişleme de dahil olmak üzere ekonomiyi her şekilde ayakta tutmaya çalışacak gibi görünüyor.”

Daha sonra Çin’in Şubat ayında kantitatif genişlemesi ile ilgili “Çin zaten 173 milyar dolar para bastı. Bu fonlar enflasyona karşı bir korunma olarak görülen kripto paralara taşınabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak “Bu yıl kurumsal yatırımcıların zihniyetinin değişmeye başladığı ve bir girişim bahsi olarak yedek para birimi olarak kripto paraya geçiş yapıldığı bir yıl olabilir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.