Bu Yıl En Çok Değer Kazanan Kripto Para

0

Bu yılın en iyi performans gösteren kripto parasını hiç duymamış olabilirsiniz.

Yılın başından bu yana %330’dan fazla kazanan Litecoin, en iyi bilinen ve en büyük belirteçli Bitcoin’in yanı sıra, Ethereum ve XRP de dahil olmak üzere tüm kripto paraları geride bırakıyor. Mosaic Research Ltd. tarafından derlenen verilere göre, yaklaşık 8.4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bu onu yedinci en büyük dijital varlık haline getiriyor.

Kripto paralar bu yıl ana akım kurumlardan daha geniş çapta kabul görmesinin ve Wall Street’in dikkatinin artması üzerine bir rönesans geçiriyor. AT&T Inc., müşterilerin faturalarını, kripto para kullanarak ödemelerine izin veriyor. Ve en çok beklenen gelişmeler arasında, kendi kripto parasının temelleri hakkında daha fazla bilgi vereceği bildirilen Facebook Inc.’den gelecek bir duyuru yer alıyor.

Bu gelişmeler diğerleri arasında Bitcoin fiyatını yılın başından bu yana %120 artırdı. Ethereum’da , %100’e yakın bir değer kazandı. Geçen yılın sonunda 30 doların altında işlem gören Litecoin, şimdi 130 dolara yaklaştı.

Ancak dijital varlıklardaki son diriliş istenmeyen bir gerçeği maskeliyor: nispeten az sayıda kişi spekülasyon dışındaki her şey için dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’i kullanıyor. Bu akıllara şu soruyu getiriyor: neredeyse herkes dünyanın en büyük kripto parasını kullanıyorsa, o zaman Litecoin’i kim kullanıyor?

Ocak 2018’de zirve yaptıktan sonra, Litecoin işlemleri çarpıcı bir şekilde geriledi, zirveden bu yana %84 düştü. Ancak buna rağmen bu yılın başından beri artış gösteriyor. BitInfoCharts.com’a göre Litecoin’deki işlem ücretleri, Mayıs ayının sonunda tekrar düşmeden önce 10 kat artarak tahmin edilemez hale geldi. Bu tür fiyatlarda görülen dalgalanma, geliştiricilerin blockchain için uygulamalar oluşturma konusunda tereddüt etmesine neden olabilir, çünkü ücretlerdeki artış kullanımı etkileyebilir.

Bloomberg Opinion için yazan bir yatırımcı olan Aaron Brown, Litecoin “sadece Bitcoin değerliyse büyüyor” dedi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın