Şubat 27, 2022

Bu Metaverse Coin Dünyanın En Büyük Sanal Defilesinde Dev Markalara Ev Sahipliği Yapacak!

Ethereum üzerinde çalışan bir sanal gerçeklik dünyası olan Decentraland (MANA), platformunda dünyanın ilk Metaverse Moda Haftası’na (MVFW) ev sahipliği yapacağı aralık ayının sonlarında duyurulmuştu. Metaverse Moda Haftası’nın tarihi yaklaşırken ise Decentraland’daki bu etkinliğin hangi markalara ev sahipliği yapacağı belli oldu.

Yeni bir basın açıklamasına göre Decentraland; Tommy Hilfiger, Selfridges, Cavalli, Eli Saab, Vogue Arabia, Guo Pei vb. dünyanın en tanınmış moda markalarından bazılarının sunacağı yapay zeka modasını ve giyilebilir teknolojiyi, non-fungible token’lar (NFT’ler) biçiminde sergilemek için dört günlük sanal podyum gösterileri gerçekleştirecek.

MANA’nın kreatif direktörü Sam Hamilton, moda dünyası metaverse evreni için yeni olmasa da, modaya uygun dijital giysilere olan talep hızla artıyor:

“Moda ve haute couture metaverse dünyası için yeni kavramlar değil. Decentraland, giyilebilir avatarların 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana nadir bulunan ve talep gören dijital modanın en ileri noktasında yer alıyor.

O zamandan beri, içerik oluşturucular Decentraland giyilebilir cihazlarının teknik ve stilistik sınırlarını zorluyor ve geçen yıl  giyilebilir avatarb satışlarında 1 milyon doları aşan hızla büyüyen bir ekonomi yarattılar.”

Sürükleyici defile, Decentraland’ın yeni Lüks Moda Bölgesi’nde gerçekleşecek ve fütüristik görünümlü bir podyuma sahip olacak. Ayrıca etkinlik, afterparty’lere ve pop-up metaverse mağazalarına ev sahipliği yapacak.

Sanal podyum, şık giyim mağazaları ve dekoru ile tanınan Paris’in ünlü Avenue Montaigne mimarisinden ilham alan bir alışveriş bölgesi ile çevrelenecek. Yapılan basın açıklamasına göre, etkinlik 24 Mart ile 27 Mart arasında gerçekleşecek.

Yazım sırasında Decentraland, yedi günün en düşük seviyesi olan 2.27 dolardan yaklaşık yüzde 16’lık bir artışla 2.71 dolardan el değiştiriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.