Bu Meme Coin’ler Davalar İle Uçuşa Geçti: Meme Coin Çılgınlığı Devam Ediyor!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase ve Binance ile CEO’su Bay Changpeng Zhao’ya (CZ) karşı açtığı dava, daha geniş kripto piyasasında büyük bir etki yarattı.

En sıcak meme coin ‘lerden biri olan Pepe coin, piyasadaki genel düşüşün ortasında son 24 saat içinde %14’ten fazla artış gösterdi.

Sadece Pepe coin değil, kripto borsalarına karşı açılan davaların ardından bir dizi meme coin fiyatında keskin bir artış görüldü.

Good Gensler (GENSLR), düzenleyicinin kayıt dışı menkul kıymetler sunduğu iddiasıyla kripto borsası Coinbase’e yönelik şikayetini takip eden saatlerde %260’tan fazla yükseldi.

Pepe coin şu anda toplam 456 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipken, Good Gensler yaklaşık 3,2 milyon dolara sahip. Pepe coin ya da PEPE’nin piyasa değeri ve fiyatı %15’in üzerinde artarken, hacmi son 24 saat içinde %50’nin üzerinde artış gösterdi. Öte yandan Good Gensler, verilere göre 1,25 milyon doların biraz üzerinde işlem hacmine sahip.

pepe coin

Raporlara bakılacak olursa, Good Gensler, Pepe coin‘in (PEPE) piyasaya sürülmesinden yaklaşık beş gün sonra, 19 Nisan’da piyasaya sürüldü.

Veriler, Pepe coin’in düzenleyicinin kripto borsalarına karşı açtığı davadan önce bile keskin bir düşüş eğiliminde olduğunu gösterse de, Pepe coin’in sosyal medya yutturmacasından yararlandığı ve internet kültürel referanslarına dayandığı için doğası gereği diğer kripto varlıklarından çok daha riskli olan meme esintili bir kripto para birimi olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Pepe coin fiyatı Nisan ayı sonlarında istikrarlı bir şekilde yükseldi. Binance’in meme coin’in listelendiğini duyurduğu 5 Mayıs’ta patlamaya devam etti. Ancak, meme coin’in zirveden %60’ın üzerinde önemli bir düşüş yaşadığı ve düşüşün %15’inin geçtiğimiz hafta gerçekleştiği gözlemlenmiştir.

Benzer şekilde, FKGARY adlı Gensler türevi başka bir meme coin de yukarı yönlü bir ivme gördü. Merkezi olmayan borsa (DEX) tarayıcısı DEXTools’un verilerine göre, meme coin son 48 saat içinde %530’un üzerinde yükseliş gösterdi.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.