Bu Meme Coin Cardano’dan Daha Faydalı!

Milyarder Mark Cuban, kripto para temalı YouTube kanalı AltcoinDaily kanalında gerçekleştirdiği yeni bir röportajda, önde gelen meme kripto para birimi olan Dogecoin‘in Cardano’dan daha fazla uygulamaya sahip olduğunu düşündüğünü açıkladı.

“Shark Tank” yıldızı, Afrika’daki insanların blockchain’i bekledikleri kadar kullanmadığını iddia ederek Cardano ekosistemini derinden tartışmaya açtı.

Cuban, Ethereum rakibi Cardano’inun neredeyse bir yıl önce akıllı sözleşmeler başlatmasına rağmen çok az etki yarattığının da altını çizdi.

90’ların sonundaki “dot-com patlaması” sırasında bir servet kazanan milyarder yatırımcının Cardano’ya ilişkin eleştirileri pek de yeni sayılmaz. Cuban, geçtiğimiz Mayıs ayında, popüler hisse ispatı blok zinciri için herhangi bir potansiyel kullanım durumundan habersiz olduğunu belirten bir tweet paylaşmıştı.

dogecoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cuban, kripto para birimi alanındaki yenilik eksikliğinden endişe duymaya devam ederek, “Gerçek yeniliği görmek yerine, çoğaltmayı görüyorsunuz” eleştirisini de paylaştı.

Yaklaşan Ethereum The Merge güncellemesine de değinen Cuban; Ethereum’un hisse kanıtına geçişi konusunda çok fazla belirsizlik olduğunu düşünüyor. Blockchain’in başarısının büyük ölçüde daha fazla uygulamanın benimsenip benimsenmemesine bağlı olacağını da sözlerine ekledi.

NBA’in önde gelen takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan Cuban, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun “dava yoluyla düzenleme” yaklaşımını eleştirerek düzenlemelere ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti. Aynı zamanda, aşırı agresif topluluğu nedeniyle Ripple’dan bahsetmekten kaçındığını söylüyor.

Cuban’a göre, düzenleyicinin neden olduğu düzenleyici belirsizlik, Singapur ve Bahamalar’da daha fazla kripto şirketi olmasının başlıca nedeni.

Milyarder ayrıca Metaverse’de sanal arazi satın alan yatırımcıları da eleştirdi ve “aptal” kelimesinin onları karakterize etmek için yeterince güçlü bir kelime olmadığını söyledi. Sanal arazi satışları, kripto bozgununun ortasında son aylarda gerilemeye başladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.