Bu Meme Coin Aya Uçabilir: 3 Katına Çıkabilir!

0
Bu Meme Coin Aya Uçabilir: 3 Katına Çıkabilir!

Dünyanın ilk parodi kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE) yakında kripto piyasasında en iyi performans gösteren varlık haline gelebilir. FxStreet analisti, gözlerinizi kriptonun ilk köpeği üzerinde tutulması gerektiğini iddia ediyor.

Dogecoin fiyatı oldukça umut verici görünüyor

Kötü şöhretli meme coin’in yakında kripto piyasasının geri kalanından daha iyi performans göstermesi beklenirken, popüler meme coin Dogecoin, analistlerin en çok takip edilmesi gereken 5 kriptoyu içeren izleme listesinde yer alıyor. Makro perspektiften gerçekleştirilen teknik analizler, geçmiş tahminlere göre oldukça iyimser olarak detaylandırılıyor ve hedefler 1,00 dolarlık fiyat aralığında bulunuyor. 24 Haziran’da, günlük işlem saatleri olası bir erken giriş kurulumunu öngörmesiyle birlikte Elon Musk’ın en sevdiği kripto para birimi için şartlar oldukça ideal görünüyor.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, boğaların tarihsel trend çizgisinden uzaklaşmasıyla birlikte, Dogecoin fiyatı 0,065 dolar civarından işlem görüyor. Bu süreçte boğalar, 19 Haziran’ın düşüğünden, 0,048 dolardan, yukarı doğru bir dürtü dalgası sergiliyor. Eğer dürtü gerçekten daha büyük bir rallinin ilk dalgasıysa, DOGE fiyatı bu ay 0.175 dolar ve daha yüksek hedeflerle ulaşarak, meme coin’in mottosu olan aya yolculuğunu gerçekleştirmeye uygun hale gelebilir.

Birinci dalga sinyallerini tespit etmek genellikle zor olduğu için, Dogecoin fiyatının seyrek bir yükseliş birleşimi sağlıyor olabileceğini de belirtmekte fayda var.

Dogecoin analizi

Erken giriş yükseliş trade’i kurulumunun geçersiz kılınması, bir uyarıyla birlikte 19 Haziran’ın en düşük seviyesi 0,048 dolarla sonuçlanabileceğini belirten analist Tony M, yatırımcıların satın almadan önce 0,057 dolar bölgesinin bir C dalgası yeniden testini beklemeleri gerektiğini söylüyor. Eğer yeniden test gerçekleşirse, 0.069 dolar seviyesinden sonra gerçekleşmesi beklenen bir sonraki kırılma, geçersiz kılma seviyesinde kesin bir stop-loss seviyesi ile bir giriş noktası olabilir. Ancak buna rağmen analiste göre, 0.048 dolardaki geçersiz kılma seviyesi ihlal edilirse, ayıların 0,037 dolara doğru yeniden rota çizerek mevcut fiyattan yüzde 43’lük bir düşüşe neden olması beklenebilir.

DOGE’un alım baskısı görmesiyle Dogecoin balina işlemleri %45 arttı

IntoTheBlock verilerine göre, Dogecoin balinaları/büyük coin sahipleri; büyük işlemlerin son 24 saatte yaklaşık yüzde 45 artmasıyla birlikte şu anda hareket halinde. Büyük işlem dalgalanmaları, tipik olarak balinaların alım veya satım faaliyetlerinin artmasıyla bağlantılıdır ve büyük işlem olarak tanımlanan işlemler genellikle 100.000 dolardan fazladır.

Balina işlemlerinde yaşanan bu artış, 600 milyon Dogecoin’in dört ayrı işlemde Robinhood’a transfer edilmesinden sonra gerçekleşti. Dogewhale tarafından yapılan uyarıya göre, bu cüzdanalrın en büyüğü 299.000.000 DOGE hareket ettirirken, diğerlerinin her biri 100.000.000 DOGE aktardı.

Yine WhaleStats’ın raporuna göre Dogecoin, son 24 saatte en çok satın alınan 100 BSC balinası tarafından en çok satın alınan 10 varlık arasında da yerini aldı.

Son 24 saatte Dogecoin, en iyi 1000 ve 4.000 BSC balinası arasında en popüler akıllı sözleşmelerden biriydi.

Elon Musk DOGE’a olan desteğini yineledi

Haftanın başlarında, Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’e desteğini yineledi ve meme kripto para birimini desteklemesinin nedenini açıkladı. Doha’daki Katar Ekonomik Forumu’ndaki bir röportajda konuşan Musk, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Fazla durumu olmayan birçok insan beni Dogecoin’i satın almaya ve desteklemeye teşvik etti. Ben bu insanlara cevap veriyorum.”

Elon Musk, meme coin’den ilk bahsettiği zamandan beri uzun bir süre geçmesine ve coin değerinin çoğunu kaybetmesine rağmen Dogecoin’in sadık bir savunucusu olmaya devam ediyor. Musk’ın “Saturday Night Live” programında görünmesinden sonra Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,76 dolara yükselen Dogecoin, mevcut fiyatlarla tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90.97 düşüşte işlem görüyor. Ancak buna rağmen Dogecoin, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri sıralamasında hala ilk 10’daki yerini korumaya devam ediyor.

Meme coin’in grafiği yukarıda bahsettiğimiz analistin tahminlerini destekliyor ve 18 Haziran’da 0,04 dolarlık dip seviyelerinden toparlanan meme coin’deki boğalar, Dogecoin’in günlük MA 50 bariyerini 0,08 dolardan test etmeye devam edebileceği 0,07 ABD doları işaretine bir geçiş yapıyor. Yazım sırasında Dogecoin fiyatı, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yaklaşık yüzde 1’lik, geçen haftaya göre ise yüzde 23,17 artışla 0,06 dolar seviyesinde bulunuyor.

IntoTheBlock verilerine göre, bu pozitif fiyat hareketini takiben en iyi meme kripto para biriminin kârlılığı da yüzde 52’ye yükseldi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın