Bu Kripto Para Birimine Olan Kurumsal ve Perakende İlgi Gittikçe Artıyor!

0

Litecoin‘e olan kurumsal ilgi gittikçe artıyor. LTC, Bitcoin dijital altınının “gümüşü” olarak anılan bir kripto para birimi olsa da, artık bu anlatı değişiyor gibi görünüyor. Hem kurumlar hem de perakende yatırımcılar kripto varlıkta bir potansiyel görmeye başladığı için, Litecoin Bitcoin’den bağımsız olarak da ayakta duruyor gibi görünüyor.

Grayscale Litecoin Trust (LTCN), bir aydan uzun bir süre sonra, LTCN’nin bugün yüzde 32,39 artmasıyla nihayet bazı kazanımlara tanık oldu.

Grayscale Litecoin Trust (LTCN) bugün %32 arttı | Kaynak: TradingView

Bu yükseliş iki faktöre bağlanabilir. Bu faktörlerden birincisi; kendisi de bir kripto meraklısı olan yarışçı Landon Cassill’in, dün Darlington yarış pistinde, tamamı kripto olarak -özellikle Litecoin- ödeme alan ilk sürücü haline gelmesi oldu.

İkinci olarak ise; LTC’nin bir kez daha 200 doları aşması sayılabilir, çünkü bu fiyat hareketi Litecoin için büyük bir dönüm noktası olarak görülüyor. Ayrıca LTC, 7 günde yüzde 30’luk kazançla hala yükselmeye devam ediyor. Sonuç olarak, Litecoin sadece kurumsal değil aynı zamanda perakende yatırımcıların da ilgisini çekiyor.

Katkıda Bulunan Faktörler

Yukarıda bahsedilen nedenlerin yanı sıra Litecoin’in iyi istatistikleri de yatırımcılar için başlı başına itici bir faktör olarak görülüyor. Altcoin’in düşük volatilitesi (yüzde 58), fiyatı rastgele dalgalanmalardan koruyor. Varlığın güçlü değeri ise, BTC ile yüksek bir korelasyon(0.97) tarafından korumaya devam ediyor.

Litecoin’in düşük volatilitesi | Kaynak: Intotheblock

Buna ek olarak, Liveliness(Canlılık) 4 ayın en düşük seviyesinde, bu da LTC’nin de birikim eğiliminin bir parçası olduğunu gösteriyor. Uyuşukluk başlamış gibi göründüğü için yok edilen eski paraların sayısı azaldı.

Liveliness: Yok edilen toplam coin günlerinin, şimdiye kadar yaratılan tüm coin günlerine oranı | Glassnode

Bu yükseliş eğilimi, MVRV Oranının 4 ayın en yüksek seviyesi ile de desteklenerek LTC’yi büyük ve küçük yatırımcılar için tercih edilen bir altcoin haline getiriyor.

Litecoin MVRV oranı 4 ayın en yüksek seviyesinde | Kaynak: Glassnode

Rakamların yanı sıra, Litecoin’in benimsenmesine en büyük katkıyı; yıllar içinde nispeten istikrarlı bir coin olması gerçeği sağlıyor. Bu nedenle, iyi bir yatırım fırsatı arıyorsanız Litecoin ayakları yere sağlam basan güçlü bir seçenek gibi görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın