Bu İki Altcoin Geçtiğimiz Hafta Değerini İkiye Katladı! – İşte Nedeni

0

Geçen hafta; Terra ve Fantom gibi diğerlerinin büyük kazançlar kaydetmesi, Quant ve Algorand gibi bazılarının ise değerlerini ikiye katlaması nedeniyle altcoin’ler için piyasanın geri kalanı için olduğu kadar kötü geçmedi. Bununla birlikte, hafta sonuna girerken çoğu altcoin zemin kaybetmeye devam ediyor ve muhtemelen Pazartesi’den önce daha da aşağı inecek. Binance Coin 400 dolar civarında konsolide oluyor ve yükselişine devam etmeden önce 390 dolara geri çekilebilmesi bekleniyor, Cardano ise yaklaşmakta olan Alonzo hard fork’una rağmen 2.4 dolar seviyesinde tutunmaya devam ediyor.

Algorand ve Quant değerlerini ikiye katladı

Bitcoin’in son zamanlarda 50.000 dolar seviyesinin üzerine çıktığına şahit olduğumuz bir rallinin ardından, piyasa biraz soğumuş gibi görünüyor. Çoğu altcoin, dar fiyat aralıklarında konsolide oluyor ve analistler ayılar ve boğalar arasında kimin kontrolü ele alacağı konusunda kararsız. Birçoğu yıl sonuna kadar bir fiyat artışı öngörüyor olsa da, kısa vadede herkes ayrı bir tahminde bulunuyor.

Bununla birlikte, geçen hafta değeri yükselen bazı paralar oldu. Ancak bunların hiçbiri, ilk 100 arasında bulunan ve blockchain birlikte çalışabilirliğine odaklanan bir kripto para birimi projesi olan QUANT’tan daha iyi performans göstermedi. Geçtiğimiz hafta boyunca yüzde 120’den fazla artış göstermiş olan QNT, CoinGecko verilerine göre yazım sırasında yüzde 25 artışla 413 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: TradingView

Projenin yakın zamanda bir protokol yükseltmesi yayınlamasının bu fiyat artışının nedeni olduğu düşünülüyor. Overledger 2.0.5, çeşitli protokoller arasında evrensel birlikte çalışabilirlik sağlar ve işletmeler için projenin ağ geçidi olarak hizmet eder. Quant ağı, DeFi, stablecoin ve NFT ekosistemleri arasında sorunsuz bir şekilde köprü kurmak istiyor.

Diğer kripto para birimlerinde de olduğu gibi, QUANT yeni borsa listelemelerinden de büyük ölçüde yararlandı. Bunlar geçen hafta gerçekleşmemiş olsa da, ticaret hacmindeki artışa son derece katkıda bulundular. QNT, Coinbase’in listelemesinden bir gün önce sadece 15 milyon dolarlık düşük bir seviyeden 6 Eylül’de 740 milyon dolarlık yeni bir zirveye ulaştı.

Bir diğer büyük kazanç, blockchain üçlemesini çözdüğünü iddia eden bir hisse kanıtı projesi olan Algorand oldu. Sadece 2,23 dolardan işlem görürken, geçtiğimiz hafta yüzde 81 değer kazandı. 11.4 milyar dolarlık piyasa değeriyle proje şimdi ilk 20’de yer alıyor.

Blockchain trilemma’sını çözdüğünü iddia eden bir proof-of-stake projesi olan Algorand da fiyatını ikiye katlayan bir diğer kripto oldu. Şu anda 2.11 dolarlık düşük bir seviyede işlem görmesine rağmen QNT, geçtiğimiz hafta yüzde 80’den fazla değer kazandı. 11.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile proje şu anda ilk 20’de yerini almış durumda.

Kaynak: TradingView

Algorand’ın büyümesi açısından gerçek dünya benimsenmesi kritik önem taşıyor. Yakın zamanda Algorand’ın, Bitcoin’i ulusal para olarak kabul eden bir ülke olan El Salvador için resmi blockchain hizmet sağlayıcısı olacağı açıklandı. Bu hamle, projenin, USDC ve Tether’in token’larını Algorand blockchain’inin üzerinde dağıtmasıyla bir stabilcoin cenneti olması gibi diğer başarıların hemen ardından geldi.

Bunların yanında, 1 Ekim’e gelindiğinde proje merkezi olmayan bir yönetim modeline geçecek. Bu, ALGO token sahiplerine projenin ilerleyeceği yön konudunda önemli bir söz hakkında sahip olmalarını sağlayacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın