Bu Gelişme Ethereum Fiyatını Yukarıya Taşıyabilir!

Merge güncellemesinin tarihi yaklaştıkça, Ethereum kripto para birimi sektöründe öne çıkmayı başardı.

Galaxy Digital’in kurucusu ve kripto milyarderi Mike Novogratz, Bloomberg TV’ye verdiği yeni bir röportajda, dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin, The Merge olarak da bilinen ve çok beklenen güncellemesinin başlangıcında 2.200 dolar veya daha fazlasına ulaşabileceğini söyledi. Yazının kaleme alındığı sırada Ethereum fiyatı 1684 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Novogratz, başta Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para birimlerinin fiyat tahminleriyle tanınmaktadır. Öte yandan daha önce bildirdiğimiz üzere yatırımcı, ETH ile ilgili öngörülerinin aksine, BTC fiyatının yakın gelecekte herhangi bir zamanda 30.000 doları aşmayacağını düşünüyor.

[irp posts=”62403″ name=”Bitcoin’de Yükseliş Oldukça…”]

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere, Novogratz şu anda ETH’de yükseliş bekleyen tek kişi değil. CoinShares tarafından yakın zamanda yayınlanan istatistiklere göre, Ethereum geçtiğimiz hafta boyunca çeşitli kurumsal yatırımcılardan 16.3 milyon dolar değerinde giriş sağladı. Son yedi hafta boyunca, Ethereum 159 milyon dolardan fazla net giriş aldı.

Ayrıca, Ethereum (ETH) için türev piyasası önemli ölçüde arttı; blockchain analitik şirketi Glassnode son raporuna göre, ETH opsiyon piyasasında ilk kez BTC’yi aştı. Glassnode’a göre, Ethereum’daki opsiyon kontratlarının büyüklüğü 6.6 milyar dolara çıkmış durumda. Bitcoin ise 4.8 milyar dolar değerinde açık pozisyona sahip.

Glassnode konuya dair yayınladığı raporda şu ifadelere yer verdi:

“Deribit borsasındaki eylül kontratlarına baktığımızda, Ethereum yatırımcılarının fikri çok açık bir şekilde görülüyor. Opsiyon kontratları, eylül için ETH fiyatının 2.200 dolardan yukarı olabileceğini gösteriyor. Hatta, 5000 dolara kadar dahi açık pozisyonların olduğunu görebiliyoruz.”

Glassnode’un opsiyon kontratlarından derlediği verilere göre, yatırımcılar Merge’ün gerçekleşeceği tarihe kadar oldukça pozitif bir bakış açısına sahip olabilirler.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.