Bu Gelişme Bitcoin ve Dogecoin’in Fiyatının Yükselmesine Neden Oldu

0

Elon Musk ve Jack Dorsey’in bugünün B-Word etkinliğinde Bitcoin’i tartışmak için buluşacak olması Dogecoin ve Bitcoin’i kuzeye doğru itti. Dogecoin yüzde 19 artarken Bitcoin yüzde 6’nın üzerinde bir artış gösterdi.

Bugün saat 11:00 PDT’de (Türkiye saati ile 21.00) gerçekleşecek olan The B-Word konferansında, iki milyarder girişimcinin (Elon Musk ve Jack Dorsey) Bitcoin hakkında uzun zamandır beklenen bir konuşma yapmak için bir araya geldiğine şahit olacağız.

25 Haziran’da Dorsey, Musk’a amiral gemisi kripto para birimi ve taze Bitcoin madenciliği yapmak yapmak için fosil yakıtlar ve yeşil enerji kullanan Bitcoin madencileri hakkında bir “konuşma” yapmak için meydan okudu.

Bazıları Tesla CEO’sunun konferansta sevgili kripto parası Dogecoin’den de bahsetmesini bekliyor.

Forbes araştırma direktörü Steven Ehrlich, hem Dogecoin hem de Bitcoin’in yükseldiğini gösteren bir grafiği tweetledi. Ehrlich’e göre bunun nedeni, Musk ve Dorsey’in bugün ilerleyen saatlerde sahneye çıkmaya hazırlanıyor olması.

“Jack Dorsey ve Elon Musk bugün sahneye çıkmaya hazırlanırken #Bitcoin’in (BTC) yanı sıra Dogecoin(DOGE) da yükseliş trendinde.”

CoinMarketCap verilerine göre, Musk’ın en sevdiği şaka kripto para birimi DOGE, yaklaşık yüzde 19 artarak yazım sırasında 0.1929 dolardan işlem görürken, Bitcoin bugün 31.740 dolar seviyesini geçerek yüzde altıdan fazla arttı.

Kaynak: CoinMarketCap

Daha önce de koinfinans tarafından bildirildiği üzere Elon Musk, Twitter sayfasında Dorsey ile birlikte İsveçli grup Europe’un “Final Countdown” şarkısının özel bir cover’ını söyleyeceğine söz vererek Twitter CEO’su ile yapacağı görüşmeyle dalga geçti.

İlgili Haber  Twitter CEO'su Jack Dorsey ve Elon Musk, Bitcoin Tartışması İçin Bir Araya Gelecek

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın