Mayıs 15, 2022

Bu Durum Popüler Altcoin’i Yeni Zirvelere Ulaştırabilir

Kripto para topluluğu tarafından yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Ethereum‘un en büyük rakiplerinden birisi olan Algorand’ı (ALGO) tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabileceğini düşündüğü şeyi açıkladı.

Yeni yayınlanan bir videoda, popüler YouTube kripto kanalı Coin Bureau’nun sunucusu, 2.04 milyon abonesine akıllı sözleşme platformu Algorand’ın şu anda pazardaki ALGO arzının katlanarak büyümesi de dahil olmak üzere bir dizi temel zorlukla karşı karşıya olduğunu söyledi.

“Bu sorunlardan ilki, Algorand’ın kullanıcı benimsenmesi konusundaki bariz eksikliği. Son zamanlarda ele aldığım hemen hemen her akıllı sözleşme kripto para birimi, yalnızca son birkaç ayda kullanıcı tabanında üstel bir büyüme gördü, ancak bu üstel büyüme Algorand’da o kadar belirgin değil. Bunun, DApp’leriyle [merkezi olmayan uygulamalar] etkileşimde bulunmak için kullanılan Algorand cüzdanlarının, Metamask gibi diğer tarayıcı uzantılı cüzdanlar kadar tanıdık veya kullanıcı dostu olmadığı gerçeğine dayandırılabileceğini düşünüyorum.”

algo

Ayrıca, ALGO fiyatının sürekli olarak düşük performans göstermesi de altcoin’in durumuna yardımcı olmuyor ve bu da ikinci zorlukla bağlantılı.

Algorand’ın tokenomikleri hala o kadar müthiş değil ve ALGO’nun ilk yatırımcıları için hızlandırılmış hak kazanmanın sona ermesi, ALGO’nun fiyat hareketine hiç yardımcı olmadı. Arzın piyasaya girmeye devam etmesi de işleri daha kötü bir hale getirdi. Hatta garip bir şekilde, Algorand Vakfı’nın eski CEO’su Sean Lee, Ocak ayındaki bir sunumda, ALGO’nun arzının 2021’de yalnızca 1.4 milyardan 6.3 milyarın üzerine çıktığı gerçeğini kutladı.”

Ayrıca Coin Bureau’nun sunucusu, ALGO için yeterli talep olmadığı için sorunların daha da kötüleştiğini iddia etti.

“ALGO’ya fazla talep olmamasının temel nedeni, AAlgorand’ın bireysel kullanıcılar ve yatırımcılardan çok kurumlara ve kurumsal yatırımcılara hitap etmeye öncelik vermiş olmasıdır. Anlayabildiğim kadarıyla, Algorand, yeşil olmaya yönelik aşırı agresif çabasıyla kurumsal ikram hizmetlerini Michelin yıldızlı seviyelere çıkarmaya çalışıyor.”

Bu sorunlara rağmen kripto analisti, akıllı sözleşme platformunun kurumsal yatırımcılara odaklanma stratejisi başarılı olursa yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabileceğine inanıyor.

“Algorand’ın üzerinde çalışması gereken birkaç şey var, ancak kurumsal benimsemeye odaklanma planları verimli olursa, ALGO’nun önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini kesin bir şekilde aşması için ihtiyaç duyduğu talebi yaratabilir.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.