Mayıs 14, 2022

Bu Altcoin’e Dikkat! Fiyat %42 Düşebilir, İşte Nedeni

Yaşanan son derin düzeltmelerin ardından kripto piyasasındaki yatırımcılar çok güçlü bir şekilde metaverse token’lara ilgi göstermeye başladı. Decentraland (MANA) da bu ilgiyi iyi kullandı ve toparlandı. 0,65 dolarlık destekten son yükselişin tersine dönmesi, altcoin fiyatını sadece üç gün içinde ikiye katlamış olsa da, alıcılar hala dinamik direnç trend çizgisini aşmak için mücadele ediyor.

MANA fiyatı, azalan bir trend çizgisinde arz baskısı ile karşı karşıya gibi görünüyor. Olası bir geri dönüş, MANA satıcılarını fiyatı 0,65 dolara geri çekmeye teşvik edecektir. Decentraland’ın 24 saatlik işlem hacmi, %27’lik bir kazancı gösteren 1.57 Milyar Dolarda yer alıyor.

decentraland

6 Nisan’da simetrik bir üçgen paterni düşüşü, bu 4 aylık konsolidasyona hapsolmuş güçlü bir satış momentumunu ortaya çıkardı ve patlattı. Fiyat modeli, MANA satıcılarını mevcut düşüş trendini sürdürmeye ve 2 dolarlık acil destek seviyesini kırmaya teşvik etti.

Kripto pazarındaki son satışlardan sonra, düşüş bazı ek destek seviyelerini delip geçti ve 0,62 doları yeni 2022’nin en düşük seviyesi olarak işaretledi. Ayrıca, MANA satıcıları bu istikrarlı düşüşü sürdürmek için bir direnç trend çizgisine aktif olarak yanıt veriyor.

Tüm bu gelişmelere rağmen MANA fiyatı 13 Mayıs tarihinde 0,62 dolarlık destekten geri döndü ve azalan trend çizgisini yeniden test etmek için %116 arttı. Ayrıca, günlük muma eklenen yüksek fitil reddi, altcoinin güçlü satış baskısı ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Olası bir geri dönüş, MANA satıcılarını fiyatı 0,65 dolara geri çekmeye teşvik edecektir. Bununla birlikte, yükselişin tersine dönmesindeki önemli bir artış, tüccarların genel dirençten kurtulmasına ve altcoin fiyatını 2,8 dolara çekmesine yardımcı olabilir.

Teknik Göstergeler

Supertrend göstergesi genel bir düşüş trendini vurgular ve tersine çevirme teorisini destekliyor. Buna ek olarak, günlük RSI eğimi, düşen fiyatın aksine önemli bir sapma ve takip rallisi göstererek aşırı genişleyen satışın istikrara kavuştuğunu gösteriyor. Bununla birlikte, ayrışma daha da güçlenirse, altcoin sonunda direnç trend çizgisini kırabilir.

Direnç seviyesi: 1,11 dolar ve 1,66 dolar.
Destek seviyesi: 0,62 dolar ve 0,4 dolar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.