Bu Altcoin’den Dev Hamle: Dünya Devleriyle Ortaklık Hazırlığı İçinde!

Chainlink, Küresel Finansal Mesajlaşma Devi Swift ve bir düzineden fazla büyük finans kuruluşu ile kamu ve özel blok zincirleri arasında bağlantı ve birlikte çalışabilirlik sağlamak için deneyler üzerinde çalıştığını duyurdu.

Swift, topluluğuyla işbirliği içinde, kurumların Swift bağlantılarını çeşitli küresel blok zinciri ağlarıyla sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmak için nasıl kullanabileceklerini küresel olarak test edecek.

Küresel Finansal Mesajlaşma Devi, deneylerin, varlıkların yönetilmesinde ve ticaretinde önemli bir ek yük ve sürtünme yaratan blok zinciri birlikte çalışabilirliği sorununa potansiyel bir çözüm keşfetme arayışından doğduğunu söylüyor.

Yeni bir dizi deneyde Swift, Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu Limited (ANZ), BNP Paribas, BNY Mellon, Citi, Clearstream, Euroclear, Lloyds Banking Group, SIX Digital Exchange (SDX) ve The Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) dahil olmak üzere bir düzineden fazla büyük finans kuruluşuyla işbirliği yapacak.

Deneyler, firmaların bir dizi kamu ve özel blok zinciri ağı üzerinden tokenize değer transferini verimli bir şekilde yönlendirmek için mevcut Swift altyapılarından nasıl yararlanabileceklerini test edecek.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Web3 hizmetleri platformu Chainlink, bu deneyler için kamu ve özel blok zincirleri arasında bağlantı sağlayacak.

Deney ile ilgili ayrıntılar

Deneyler aracılığıyla üç kullanım durumu gösterilecektir; tokenize edilmiş varlıkların aynı açık blok zinciri ağındaki (Ethereum Sepolia testnet) iki cüzdan arasında aktarılması ilk durum olacaktır.

İkincisi ise tokenize varlıkların halka açık bir blok zincirinden (Ethereum) izinli bir blok zincirine taşınmasını içeriyor. Tokenlaştırılmış varlıkların Ethereum’dan başka bir halka açık blok zincirine aktarılması üçüncü bir kullanım durumunda test edilecektir.

Swift ve Ethereum Sepolia ağları, kurumsal bir soyutlama katmanı olarak Chainlink kullanılarak bağlanırken, Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) kaynak ve hedef blok zincirleri arasında tam birlikte çalışabilirlik sağlayacaktır.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.