Bu Altcoin’de Model Geçerli Olursa, %35 Yükseliş Yolda!

0

Geçtiğimiz hafta XRP/USD fiyatı yaklaşık %25 değer kaybetti, bu düşüşün nedeni ise XRP fiyatı 1,4-1,35 dolar bölgesinde güçlü bir dirençle karşılaştı ve fiyatının önemli bir ralliye başlamasını engelledi. Bununla birlikte XRP, EMA desteğinin son hattı olan 200 günlük EMA’nın üzerinde kalmayı sürdürüyor.

Önemli Teknik Veriler

  • XRP, günlük zaman çizelgesi grafiğinde yükselen bir kanal oluşturmaya devam ediyor.
  • XRP gün içi işlem hacmi, %11,26’lık bir kayıp olduğunu göstere 4,2 milyar dolar seviyesinde.

XRP/USD teknik grafiği, Eylül ayındaki ani düşüşünden sonra etkileyici bir toparlanma gösterdi. Bu yeni ralli, önceki 1,4-1,35 dolarlık yüksek dalgalanma direncine ulaşmayı bile başardı, bu da karşılığında fiyata güçlü bir direnç sağladı ve bu grafikte başka bir geri çekilme aşamasına yol açtı.

Bununla birlikte, XRP grafiğinin tüm bu dalgalı hareketinin yanında, XRP günlük zaman çerçevesi grafiğinde yükselen bir kanal modeli gösterdi.

Bollinger bandına göre, XRP fiyatına iyi bir destek seviyesi sağlaması gereken alt bant işaretinde dalgalanmaya devam ediyor. Göreceli Güç Endeksi (42) bir geri çekilme aşamasında değerde önemli bir değer kaybı gördüğü için, bu rallinin bir miktar zayıf olabileceğini düşünüyor.

XRP/USD 4 Saatlik Grafik

Daha dar zamanlı XRP grafiği ise, kanal modeli için ‘destek hattından’ güçlü bir destek almış görünüyor. Muhtemel senaryoya göre, XRP fiyatı destek hattından sıçradıktan sonra yaklaşık %35 yükseliş gösterebilir.

Ancak, yatırımcılar aynı zamanda yükselen kanal modelinin, destek çizgisinden düştüğünde aynı zamanda satış fırsatları için ‘mükemmel’ bir kapı olduğunu da hatırlamalı. Bu nedenle, uzun (long) yatırımcılar, fiyat 4 saatlik zaman grafiğinde 200 EMA çizgisinin üzerine çıktığında onay almalılar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın