Nisan 16, 2022

Bu Altcoin’de FOMO Kapıda – İşte Temel Nedenler

DeFi türevleri protokolü Spin’in CEO’su ve kurucusu Alex Pavlov, NEAR Protocol’ün yeni bir yükseliş hareketinin eşiğinde olduğuna işaret eden bazı metrikleri paylaştı.

On-chain etkinlik, perakende benimseme, kitle büyümesi, ekosistem ilerlemesi: NEAR FOMO’nun Katalizörleri

Pavlov, Twitter üzerinden, yaklaşmakta olan NEAR Protocol FOMO’sunun (“fırsatı kaçırma korkusu”) en güçlü itici güçlerini açıkladı.

İlk olarak Pavlov’un dikkat çektiği nokta ticaret hacmi. Net ticaret hacmi açısından NEAR Protocol, Avalanche‘ı (AVAX) çoktan geride bıraktı ve 2021’in en çok öne çıkan iki protokolü olan Terra (LUNA) ve Solana’yı (SOL) geçmeye oldukça yakın.

Öte yandan, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri (fully diluted market capitalization), en yakın rakiplerine kıyasla düşük kalıyor ve bu, düşük değerleme işareti olarak da yorumlanabilir. Seyreltilmiş piyasa değeri, bir varlığın güncel fiyatını alır ve herhangi bir zaman dolaşımda olabilecek maksimum arzla çarpar. Bu metrik bir varlığın değerlemesinin aşırı mı yoksa düşük mü olduğunu belirlemeye yardımcı olabilir.

Bunların yanında, analitik firması Messari, Ethereum dışındaki büyük platformların izleyici büyümesini takip ederken, Near 2022’de %55’lik bir artış kaydetti. Bu, Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Avalanche’dan (AVAX) daha yüksek.

Bu ilerlemeye, NEAR ekosistemindeki stablecoin, DeFi ve dApps faaliyetinin hızla artması eşlik ediyor.

1.37 milyar dolar kilitli, 27 aktif protokol: NEAR Protocol’de neler oluyor?

Son olarak, Pavlov perakende kullanımının işlemsel metriklerinde büyük bir artış olduğunu fark etti. 2022’de NEAR Protocol, iki büyük fon sağlama kampanyasından geçti.

Dappradar istatistiklerine göre, 2022 Nisan ortasına kadar NEAR, her türden 27 merkezi olmayan uygulamayı (dApp) bünyesine kattı.

NEAR Crowd, Paras 2.0 ve Ref Finance, kullanıcı sayısı açısından en popüler üç dApp olarak karşımıza çıkıyor.

Toplamda 1.37 milyar dolar, tüm NEAR tabanlı protokollerin kullanıcıları tarafından kilitlendi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.