Nisan 11, 2022

Bu Altcoin Yüzde %1600 Büyüme Bildirdi: “Mega Bullish”

  • Cardano, Aralık 2020’den bu yana ADA cüzdanlarında yüzde 1600’lük bir büyüme raporladı.

Cardano (ADA) blok zincirindeki büyüme, ağın yerel token’ını tutan cüzdan sayısındaki artışın da kanıtladığı üzere, geçtiğimiz yıllardan bu yana önemli ölçüde arttı. Aralık 2020’de 186.000 cüzdanı bulunan Cardano, yazım sırasında 3.200.000 cüzdanın bulunduğu 2022’nin ilk çeyreğine kadar yüzde 1600 büyüdü.

“Aralık 2020’de 186.000 cüzdan vardı. Şimdi 3.200.000 cüzdandan fazla var. Yüzde 1600’ün üzerinde bir büyüme. Mega Bullish (yükseliş).”

Cardano’nun bu yılın başlarında, Şubat ayının başında, üç milyon cüzdan sınırını geçmesiyle birlikte 2022’nin başından bu yana toplam ADA cüzdan sayısının neredeyse 500.000 arttığını belirtmekte de fayda var.

İlk çeyrekte ağın hızlı genişlemesi, cüzdan sayısındaki artışı da beraberinde getirdi. Geçtiğimiz günlerde Cardano’nun 2022’de b ölçeklendirmeyi planladığı 11 farklı yol hakkında bir rapor yayınlanmıştı. 2022’de 100.000 doları aşan zincir içi işlemlerin sayısının 50 kat artmasıyla birlikte bu gelişmeler, yatırımcıların, özellikle kurumsal yatırımcıların ilgisini çekti.

İyileştirmeler sürekli devam ediyor

Cardano, şu anda, merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) geliştirilmesini sağlayacak ve teşvik edecek verimli bir ortam yaratmayı amaçlayan Basho phase‘inin ilk aşamalarında bulunuyor. Akıllı sözleşmeler hali hazırda yürürlükte olduğundan Basho iyileştirmesi,ağın ölçeklenebilirliği ve birlikte çalışabilirliğinin iyileştirildiği bir optimizasyon dönemidir. Bu ölçeklendirmeyi başarmak için Basho, Cardano blok zincirine yan zincirler ekleyerek bu yeni zincirlerin ana zincir üzerindeki baskıyı hafifletmesine izin verecek.

Hydra protokol ailesi de ağın ölçeklendirilmesi konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Hydra, ağ güvenliğini ve ölçeklenebilirliğini iyileştirmeyi amaçlayan bir Katman-2 çözümleri koleksiyonudur.

cardano (ada)

Cardano ekosistemi ve ADA fiyat hareketi

Cardano, proje sayısında ve on-chain aktivitede büyük bir büyümeye şahit oluyor. Şu anda Cardano üzerinde yaklaşık 900 proje inşa ediliyor, bu projelerin %3,6’sın NFT pazar yerleri ve %47,9 ile daha büyük bir bölümünü ise NFT koleksiyonları temsil ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre ADA fiyatı, son 24 saatte yaklaşık yüzde 11’e ulaşan bir oranda düşüşle 0,94 dolardan işlem görüyor. 32 milyar doların üzerinde piyasa değerinene sahip olan altcoin, kripto para birimleri sıralamasında sekizinci sırada bulunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.