Mayıs 5, 2022

Bu Altcoin Yıl Sonuna Kadar %330 Artabilir!

  • Finans trendleri anket platformu Finder tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, platformun analist paneli, Ripple’ın (XRP) fiyatının yıl bitmeden 2.55 dolara ulaşacağını öngörüyor.

4 Mayıs’ta revize edilen araştırma için 36 endüstri uzmanından oluşan bir panele, Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı davayı kazanması veya kaybetmesi durumunda XRP’nin önümüzdeki on yılda nasıl performans göstereceği konusundaki düşünceleri soruldu.

XRP’nin Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84 dolara ulaşmasından bu yana yüzde 84’ün üzerinde değer kaybetmesine rağmen rapor, uzmanların Ripple SEC ile olan davasını kazanırsa XRP fiyatının bu yılın geri kalanında yüzde 330’ün üzerinde bir artış göstererek 2.55 dolara sıçramasını beklediklerini belirtti.

Yine rapora göre eğer Ripple kaybederse, coin’in değeri yıl sonunda 0,68 dolar seviyelerinde kendisine yer edinebilir. Yenilenmiş mevcut rapor, başka bir fintech uzman panelinin yıl sonundan önce XRP için 2,79 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaşacağını içeren daha önceki projeksiyonu düşürüyor.

Panel ayrıca, XRP’nin değerinin 2025’in sonunda 3.61 dolardan başlayıp 2030’a kadar 4.98 dolara yükseleceğine inanıyor. Yazım sırasında XRP fiyatı 0,59 dolar seviyesinde bulunuyor.

XRP spekülatif bir varlık

Yükseliş tahminlerine rağmen, tüm panelistler XRP’nin belirtilen seviyelere ulaşacağına inanmıyor. Örneğin DigitalX Asset Management’taki fon başkanı Matthew Harry, Ripple’ın davayı kazanması durumunda XRP’nin 31 Aralık 2022’den önce 5 dolar seviyesine sadece kısa bir süre dokunabileceğine inanıyor. Harry’e göre, XRP’nin fiyat hareketi sadece onun gerçek değeri olmayan spekülatif bir varlık olduğunu gösteriyor.

“XRP token, spekülasyon dışında hiçbir işe yaramaz. Altta yatan teknoloji müthiş ama token’ın kendisi şu anda bir kullanıma sahip değil, ucuz olduğu ve kolayca sindirilebilir bir değer desteği olduğu için spekülatörleri cezbediyor – bunların hiçbiri token’a yansımıyor.” 

CoinFlip’in kurucusu Daniel Polotsky ise, XRP’nin yıl sonundan önce olsa olsa 0,90 dolarda zirve yapabileceğini belirterek daha da tüyler ürpertici bir tahminde bulunuyor. Uzman ayrıca kripto varlığının gerçek kullanımdan ziyade hype’a dayandığına inanıyor.

Olumlu fiyat tahminine rağmen, panelin yalnızca yüzde 23’ü XRP satın almayı önerirken, yüzde 45’i HODL’u tercih ediyor. Bununla birlikte uzmanların yüzde 32’si ise artık vazgeçmenin zamanının geldiğini söyledi. Bununla birlikte, XRP, Ripple ve SEC arasında devam eden yasal savaşın izlerini taşımasına rağmen, panel, dava sonuçlandırılırsa XRP’nin büyümesinin devam edeceğinden emin.

Geçen hafta, Ripple davasının yargıcı, dava takvimini değiştirerek konunun yıl sonundan önce çözüleceğinin sinyalini verdi. Panele göre, mahkeme zaferine ek olarak, şirketin artan sayıda büyük şirketle ortaklıklar kurarak XRP’ye olan güveni yeniden inşa etmeye odaklanması, XRP fiyatı için yükseliş fırtınasını yeniden ateşleyebilir.

Yazım sırasında Bitcoin ve kripto para birimlerinin fiyatları, keskin piyasa satışlarına tepki olarak düşüş yaşıyor. 35.851 dolar seviyesine gerileyen Bitcoin (BTC) yazım sırasında tekrar 36.000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : ZyCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.